Aggo

Game Of Thrones Viki sitesinden
Atla: kullan, ara
Aggo
Aggo.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Ko
Daenerys'in Kan Süvarisi
Bağlılık Targaryen Hanesi
Irk Dothraki
Kültür Dothraki
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhalarla Dans (Görüldü)
Aggo (Cloudninja9©)

Aggo bir dothraki savaşçısıdır ve Daenerys'in kan süvarilerinden biridir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Khal Drogo'nun düşüsünden sonra Daenerys kan büyüsü yaptırmak ister. Drogo'nun kan süvarileri buna karşı çıkarak ona karşı koyarlar. Aggo, Cohollo'yu ok ile öldürdüğü sırada Cohollo neredeyse Daenerys'in boğazını kesmek üzereydi. Daenerys Kolarını seçerken ona zamanında düğününde hediye edilmiş olan ejderha kemiğinden olan yayı hediye eder ve kan süvarisi olmak isteyip istemediğini sorar. Aggo başta isteksiz olsa da ejderhaların doğumundan sonra kabul eder.

Kralların Çarpışması

Daenerys Khalasarını büyük kızıldan geçirerek Vaes Tolarro adında terk edilmiş bir kasaba bulur. Orada kalırlarken üç kan süvarisini şehirler bulmaları için görevlendirir. Aggo Güney Batı'ya doğru gitmiş ve devam eden çöl ile iki terkedilmiş şehrin kalıntılarını bulmuş daha sonrada keşiften vazgeçerek geri dönmüştür. Aggo Vaes Tolarro'ya dönen ikinci kan süvarisidir. Daha sonra Daenerys, Aggo'yu herhangi bir saldırıya karşı kasaba kapılarını savunmak ile görevlendirir.

Kılıçların Fırtınası

Daenerys Astopar'a giderek Lekesizleri satın aldığında Aggo'da orada bulunmuştur. Jhogo ve Rakharo ile birlikte Yunkai arasındaki köle ordusuna karşı dothrakilere savaş açmış ve Meeren kuşatmasında savaşmıştır. Bu zaferler Aggo'nun örgüsüne üç yeni çan kazandırmıştır.

Kargaların Ziyafeti

Aggo Daenerys'in kan süvariliğini yapmaya devam etmektedir.

Ejderhalarla Dans

Aggo, Jhogo ve Rakharo Daenerys’ın khalasar‘ını onun emriyle kullanmış ve oradaki köleliği bitirmek için Meereen’in iç bölgelerinde komuta etmiş ve bir arada tutmuşlardır. Daenerys Drogon’un sırtında ortalıktan kaybolduğunda Rakharo ve Aggo onu aramaya çıkan ekipte bulunmuşlardır.