Jonos Bracken

Game Of Thrones Viki sitesinden
Atla: kullan, ara
Bracken Hanesi.png
Jonos Bracken
Bracken Hanesi.png
Jonos Bracken TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Taş Çit Lordu
Bağlılık Bracken Hanesi
Irk Nehirli
Doğum Taş Çit
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)
Oyuncu Gerry O'Brien
TV Sezon 1

Lord Jonos Bracken, Taş Çit Lordu ve Bracken Hanesi'nin başıdır.

Görünüş

Jonos genellikle sert bakışlıdır ve sürekli bağırır. Sör Jaime Lannister'dan uzun değildir ama daha ağırdır. Kalın omuzları ve kolları vardır, saçları ve gözleri kahverengidir. Jonos Bracken Hanesi'nin kırmızı aygır işlemeli kahverengi yün tuniğini giyer. Savaş için haber verdiklerinde ise tuniğin üzerine zırhını giyer ve at kılı tutturulmuş büyük çelik miğferini takar.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Kavşaktaki Han'da Tyrion Lannister'ın tutuklanmasından önce Catelyn Tully orada duran Bracken Hanesi'nin adamlarını görür ve Lord Jonos'un, babası Hoster Tully'nin sadık sancaktarlarından biri olduğunu düşünür. Nehirova Kuşatması'nın kırılmasından sonra Jonos Taş Çit'e döner. Robb Stark'ın savaş konseyinde düşmanı Lord Tytos Blackwood'dan olabildiğince uzağa oturur. Jonos Renly Baratheon ile ittifak yapmayı önerir ve Tytos'un Lannister'larla barış yapılmaması düşüncesini şaşırtıcı bir şekilde destekler. Jonos Robb Stark'ın kral ilan edildiği konseyde bulundu.

Jonos.jpg

Kralların Çarpışması

Lord Janos kalesini yeniden inşa etmek için Nehirova'dan ayrıldı, Taş Çit yanmış ve Lannister güçleri tarafından tahrip edilmişti. Taş Çit'i geri almaya çalışırken yaralandı ve yeğeni Hendry öldürüldü.

Kılıçların Fırtınası

Jonos'un piç oğlu Bracken Piçi Lannister'lar tarafından öldürülür. Jonos, Lord Hoster Tully'nin cenazesinde tekneyi iten yedi soyludan biriydi. Kızıl Düğün sonrasında Lord Jonos Lord Tywin Lannister'a diz çöktü, Beş Kralın Savaşı'nda yaptıklarından dolayı Demir Taht tarafından affedildi.

Kargaların Ziyafeti

Lord Jonos Kuzgunağaç Kalesi'ni kuşatır. Lord Karyl Vance Lord Tytos Blackwood'un asla Jonos'a teslim olmayacağını bildiği için Sör Jaime'ye müdahale etmesi için yalvarır.

Ejderhaların Dansı

Jaime Lannister Kuzgunağaç Kalesi Kuşatması'na geldiğinde Jonos'u Hildy adında bir kadınla ilişkiye girerken bulur. Jaime Leydi Bracken'i sorduğu zaman Jonos Lord Tywin tarafından yakılan Taş Çit'te vakitlerini dua ederek geçirdiğini söyler.

Jonos Jaime'ye Lord Tytos Blackwood'un teslim olması karşılığında Sör Gregor Clegane ile adamlarının topraklarına ve ailesine yaptıklarına karşılık tazminat olarak istediği yerleri haritada işaretler. Jonos piç oğlunu ve yiğenini Lannister'lar tarafından öldürüldüğünü, kızlarından birinin ise Gregor tarafından tecavüze uğradığını söyler. Jaime ise Jonos'un tıpkı Tytos gibi Stark Hanesi'nin isyanında yardım edenlerin başında olduğunu Gregor'dan kaynaklanan zararların ise çoktan ödendiğini çünkü onun öldüğünü söyler. Jonos bunun üzerine Stark'lara ettiği sadakati tacada edeceğini, Robb Stark'ın ölümünün cinayet olduğunu ve Kızıl Düğün'de bir düzine iyi adamınında öldüğünü söyler. Jonos ayrıca Tytos diz çökerse kayıplarının yerini başka şeylerle dolduracağını söyler. Jaime'ye de ondan kızı Bethany'i rehine almasını önerir.

Jaime kaleyi teslim aldıktan sonra Tytos'dan Lord Bracken'in istediği toprakların bir kısmını alır. Ayrıca kızı Bethany yerine oğlu Hoster'i rehine olarak alması Jonos'u rahatsız eder, bunun üzerine Jaime Jonos'a kızlarından birini Kral'ın Şehri'ne Kraliçe Cersei'nin eşlikçisi olarak göndermesini ister.

Alıntılar

Gregor Clegane benim topraklarımı yaktı, halkımı katletti ve Taş Çit'i harabe haline getirdi. Ve şimdi ben ona diz mi çökeceğim ? Ne için savaştık ? Kaybettiklerimiz yerine gelecek mi ?

Jonos'un Nehirova'daki Robb'un savaş konseyinde iken söyledikleri.

Kızıl aygır her zaman Nehirova'da hoş karşılanırdı... Babam Lord Bracken'den en yakın dostu ve en sadık sancaktarı olarak bahsederdi.

Catelyn Tully Kavşaktaki Han'da Bracken Hanesi'nden silah ustaları ile konuşurken.

Blackwood ve Bracken hangi konuda anlaşabilmişlerdir ki? Sorarım sana?

Edmure Tully'den Catelyn Tully'e

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilinmiyor
 
Jonos
 
 
 
Leydi Bracken
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilinmiyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Harry Nehir
 
Barbara
 
Jayne
 
Catelyn
 
Bess
 
Alysanne
 
Hendry