Rhaegar Frey

Game Of Thrones Viki sitesinden
Atla: kullan, ara
544px-House Frey.png
Rhaegar Frey
544px-House Frey.png
Rhaegar Frey TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Frey Hanesi
Irk Nehirli
Doğum 269FS ile 273FS arası, 
Ölüm 300FS
Jeyne Beesbury
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti(Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Rhaegar Frey, Sör Aenys Frey ve Tyana Wylde'nin ikinci oğludur, annesi onu doğururken ölmüştür. Jeyne Beesbury ile evlenir ve üç çocukları olur, ancak şuan duldur.

Görünüş

Rhaegar'ın yuvarlak omuzları ve kocaman göbeği vardır. İpek bir sakalı ve alaycı bir gülümsemesi vardır. Rhaegar Targaryen'den sonra ismi ona ithafen verilmiştir, buna karşın Wyman Manderly'e göre bir ejderhanın adını taşıyan sırıtan bir solucandır.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Rhaegar, Jared Frey ve Symond Frey'le beraber Kızıl Düğün'de öldürülen Wendel Manderly'nin kemiklerini babası Lord Wyman Manderly'e götürmek için Beyaz Liman'a gelirler. Aslında Frey'ler tarafından öldürülen Wendel için Lord Walder Frey'in oğlu Jared, Robb Stark'ın kuduz bir kurdan dönüşüp ona saldırdığını söyler. Frey'ler Beyaz Liman'ın Demir Taht'a bağlılığını sağlar. Rhaegar Wyman Manderly'nin torunu Wynafryd'le nişanlanır. Wyman Manderly'de bir Frey gelini önerildiği anlaşmada diğer torunu Wylla Küçük Walder ile nişanlanır.

Sör Davos Seaworth Beyaz Liman'a gelip Manderly Hanesi'ni Stannis Baratheon'un davasına ikna etmek için geldiğinde üç Frey çoktan ordadır. Rhaegar hem Davos'a hakaret eder hemde Öldürülmesi gereken aşağılık köpek olarak nitelendirdiği Robb'un hatırasını lekeler. Wyman Manderly bu sözlere kızsada Demir Taht tarafından esir alınan hayattaki tek oğlu ve varisi Wylis Manderly için Rhaegar'la anlaşmış gibi gözükür. Wyman Davos'a benzeyen bir suçluyu idam ettirmiş ve başını Frey'lerin anlamaması için katrana batırıp kalesinin duvarına asmıştır. Sadakatini kanıtladığı için ödül olarak, Kraliçe Cersei Lannister Wylis Manderly'yi Beyaz Liman'a gönderir.

Wyman Manderly'e göre Rhaegar, Jared ve Symond akrabalarına ulaşmak için Beyaz Liman'dan erken ayrılmıştır. Wyman onlarla Kışyarı'nda Ramsay Bolton ile Arya Stark'ın düğününde buluşmak için sözleştiğini söyler. Ancak Frey'ler daha sonra görülmemiştir, Aenys ve Hosteen'a göre onların katilleri Kışyarı'nda bulunan Wyman Manderly'dir.

Düğüne Wyman Manderly üç büyük turta getirir, ziyafet sırasında Abel Fare Aşçı şarkısını çalar, şarkı ve turta kaybolan üç Frey'e ithaf edilmiş olabilir.

Alıntılar

Ejderha adını taşıyan bir solucan.

Wyman Manderly'den Davos Seaworth'e

Aile

 
Walder
 
Perra Royce
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aenys
 
Tyana Wylde
 
 
 
 
 
Perriane
 
Leslyn Haigh
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aegon Kanlıdoğan
 
Rhaegar
 
Jeyne Beesbury
 
Harys Haigh
 
Donnel Haigh
 
Alyn Haigh
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Robert
 
Beyaz Walda
 
Jonos
 
Walder Haigh