Ana sayfa

Game Of Thrones Viki sitesinden
Atla: kullan, ara
Mb-title4.png
Beige-bg rounded03.png

Karakter Önizlemesi

Tyrion Lannister

Tyrion Lannister, Tywin ve Joanna Lannister'ın üçüncü ve en genç çocuklarıdır. Cüce olduğu için Küçük Şeytan ya da Yarım Adam olarak da çağrılır. Kitap serisinin önemli POV karakterlerinden biridir. Tyrion, Tywin Lannister ve eşi Joanna'nın üçüncü çocuğudur. Tyrion doğduğunda, ikiz olan Jaime ve Cersei dokuz yaşındaydı. Annesi onu doğururken öldü ve bu durum hayatı boyunca babasının ondan nefret etmesine neden oldu. Tyrion, babası ve ablası tarafından sürekli dışlanarak büyümüştür. Tyrion on üç yaşındayken abisi Jaime ile yaptıkları bir yolculuk sırasında Tysha adında bir köylü kızı tecavüzden kurtardılar. Abisi haydutlarla dövüşürken Tyrion kızla ilgilendi ve sonunda birbirlerine aşık oldular. Tyrion bir rahibe rüşvet vererek Tysha ile gizlice evlendi. Fakat mutlulukları sadece iki hafta sürdü, daha sonra Tywin Lannister olanları öğrendi ve Jaime'ye, Tyrion'a Tysha'anın bir fahişe olduğunu söylemesini emretti. Daha fazla.


Beige-bg rounded02.png

Herkes Okumalı!

Game of Thrones Türkiye, Türkçe olarak ilk ve tek Buz ve Ateşin Şarkısı viki sayfasını açtı. Bütün bilgiler artık elinizin altında. Yapmanız gereken tek şey sağ üst köşedeki arama kutusundan istediğinizi aratmanız ve bulmanız.

Game Of Thrones Viki sayfamızda, Game Of Thrones dizisi ve Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisi üzerine ayrıntılı bilgiler bulunmaktadır. Tüm başlıklar kitaplara göre kategorilendirilerek yayınlanmaktadır, spoiler yemek istemiyorsanız buna dikkat etmelisiniz.

KitaplarKarakterler

Westeros HaneleriÖnemli Olaylar Kronolojisi KültürCoğrafya TV DiziForum

Beige-bg rounded04.png

Vikimiz Hakkında

Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız "Game of Thrones Viki" projemizi yayına alıyoruz. Vikimiz şu anda beta aşamasındadır. Karşılaştığınız sorunlarını iletişim sayfasından bize bildirirseniz çok memnun oluruz.

Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisi ve Game of Thrones dizisi hakkındaki en büyük arşive siz de katkı sağlayabilirsiniz! Vikide oturum açmak için forumumuza üye olun ve ardından vikide oturum açın.

Game of Thrones Türkiye Viki, Game of Thrones dizisi ve dizinin kaynağı Buz ve Ateşin Şarkısı adlı seri için açılmıştır. Vikide şu anda kadar çıkan kitaplardaki bilgiler bulunmaktadır.


Şuanda 1.324 maddemiz bulunmaktadır.

Beige-bg rounded05.png

Diğer Dillerde Viki

Kişisel araçlar
Ad alanları
Türevler
Eylemler
Gezinti
Araçlar
Diğer dillerde
Google Adsense