Üç Dişli Mızrak

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Haritada Üç Dişli Mızrak

Üç Dişli Mızrak Nehir Toprakları'nda büyük bir nehirdir. Çok sayıda küçük kolu olan bu nehir Westeros'taki en geniş nehirleri olmakla beraber Westeros'un bir kıtasıdır. Üç ana dişi vardır bunlar: Kızıl Çatal, Yeşil Çatal, Mavi Çatal'dır. Barış zamanlarında Üç Dişli Mızrak yolculuk yapmak için en kolay yoldur. Yakut geçidi ve İkizler en büyük iki geçiş yoludur.

Çatallar

Kızıl Çatal

Üç Dişli Mızrak'ın Kızıl Çatal'ı geniştir ve yavaş akar. Bu kıvrımlı nehirin dönemeçleri küçük adacıklar ve ağaçlıklarla doludur. Nehirova'dan yukarı doğru nehir, geniş kavisler yapar ve sular sığ ve bulanık olur. Kızıl çatal boyunca nehrin batı kısmı doğu kısmından daha yüksektir. Bracken Hanesi'nin toprakları Kızıl Çatal'da bulunur. Kızıl Geyik Adası Kızıl Çatal'da bulunur. Han'ın güneyinde nehir geniştir ancak sığdır. Han'ın kıyısı çamur ve sazlıklarla doludur.

Yeşil Çatal

Yakut Geçidi'nin kuzeyi Robert Baratheon'ın Üç Dişli Mızrak Savaşı'nda tacı kazandığı yerdir. İkizler'de Yeşil Çatal daha geniş ve hızlı akar.

Mavi Çatal

Denizgözcüsü Mavi Çatal'daki en geniş kolunun bulunduğu yerdir. Panayır Pazarı ve Ramsford'de Mavi Çatal'da bulunmaktadır. Mavi Çatal'ın sonlarına doğru küçük çaylar ve dereler bulunmaktadır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Yeşil Çatal Savaşı Yeşil Çatal'ın doğusunda olmuştur. Nehirova'da Robb Stark kendini kral ilan etmiştir.

Kralların Çarpışması

İttifağı sağladığı için Tyrell Hanesi, Lannister Hanesi ve Kral Toprakları-Baratheon Hanesi ile birlikte Lord Petyr Baelish'e Üç Dişli Mızrak Azam Lordu ünvanını vermiştir.

Kılıçların Fırtınası

Robb Stark kendini Üç Dişli Mızrak Kralı ilan etmiştir.