Üç Kız Kardeş

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Üç Kız Kardeş üç adadan oluşan bir ada grubudur. Tatlı Kız Kardeş, Uzun Kız Kardeş ve Küçük Kız Kardeş isimli adalar Beyaz Liman’ın güneyinde Isırık bölgesinde bulunur. Septonlar buraların hırs ve günah yuvaları olduğunu düşünür. Bu adalı erkeklere “Kız Kardeş Adamları”, ince kremalı beyaz deniz ürünleri güvecine “Kız Kardeş güveci” denir.

Threesisterss.png

Tarihi

Üç Kız Kardeşe tecavüz 2000 yıl öncesine dayanır ama Sisterton hatırlanmıyor. Üstatlar bu bölgenin Kuzey Krallığı tarafından fethedildiğini, Kız Kardeş adamlarının bundan önce özgür olduğunu söyler. Kuzeyli adamlar gittikten sonra da Kartal Yuvası'na diz çökmüşlerdir. Kurt ve Şahin bin yıl boyunca bu adalar için kavga ettiler, ta ki bu fakir adaların et ve yağlarını sıyırıp sadece kemiklerini bırakana kadar.

Kardeşlerde krallar varken insanlar cücelerin yaşamasına tahammül edilemez, tanrılara adak olarak denizde boğdurulurdu. Septonlar bu geleneğe son verdi. Üç Kız Kardeş yüzyıllardır kaçakçıların uğrak yeri olmuşlardır, daha önceden de korsan yuvasıydılar.

Sunderlandler her iki Blackfyre İsyanı’nda da yer aldı ve bunun için ağır cezasını çekti.

Threesisters2.jpg

Hakkında

Üç Kız Kardeş Vadi’den Sunderland Hanesi’nin hakimiyeti altındadır ve şuanki lordları Triston Sunderland’dir. Tatlı Kız Kardeş’i Borrell Hanesi, Uzun Kız Kardeş’i Longthorpe Hanesi ve Küçük Kız Kardeş’i Torrent Hanesi Triston Sunderland’e bağlı olarak yönetirler. Kız Kardeşler Vadi’nin Azam lordu Arrynler’e bağlıdır ama Kartal Yuvası’nın adalar üzerindeki hakimiyeti zayıftır.

Adalar ve Beyaz Liman arasında sürekli olarak gemi seferi vardır. Kız Kardeşler Beyaz Liman’a yengeç, balık ve keçi peyniri satarken karşılığında odun, yün ve deri alırlar. Beyaz deniz ürünlerinin güveçte servis edildiği “Kız Kardeş güveci” her han ve birahanede bulunur.