İkizler

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
İkizler
Kale 
MKomarck TheTwinsFrey.jpg
Konum Nehir Toprakları, Westeros
Yönetim Frey Hanesi , Derebeylik.
Din Yedi İnancı
Kuruluş Tarihi 600 yıl önce
Önemli Yerler Su Kulesi
HBO yapımı dizide, Kral Robb Stark, güneye inişini sürdürmek için İkizler'de bir sonraki hareketini tartışıyordu.

Geçit olarakda bilinen İkizler Nehir Toprakları'nın kuzeyinde Frey Hanesi'nin yerleşkesidir. Üç Dişli Mızrak'ın Yeşil Çatal kolunda bir geçit köprüsünün üzerine iki benzer kule ve ortasında bir su kulesi bulunur. Yedi Krallık'taki en muhteşem kalelerden biridir.

Düzen

İkizler Üç Dişli Mızrak'ın kollarından Yeşil Çatal üzerinde iki özdeş taş kaleden meydana gelir. Kalenin yüksek perde duvarları, derin hendekleri, ağır meşe ve demir kapıları ile gözetleme kuleleri vardır. Kalelerin arasında onları birbirine bağlayan taş bir köprü vardır. Bu köprü, yanyana iki yük arabasının geçebileceği kadar geniştir, köprünün tam ortasında bulunan Su Kulesi tarafından korunur. Yüzlerce kilometre içinde, Kuzey'den batıdaki Nehir Toprakları'na geçmenin tek yolu bu köprüdür. Ayrıca Kışyarı'ndan Nehirova'ya gitmek için kullanılan ana yolun da tam üstünde bulunur.

İkizler Lordu'nun makamı ağır, siyah meşeden yapılmış bir tahttır ve iki kule arasında birleşen bir köprü şeklinde oyulmuştur.

  İkizler'in haritadaki yeri
  İkizler'in haritadaki yeri
İkizler
İkizler'in haritadaki yeri

Tarihi

Frey'ler küçük bir lordun nehrin dar kısmına ahşap bir köprü inşa etmesinden beridir altı yüz yıl boyunca Yeşil Çatal'ın geçinidi tutmuşlardır. Taş köprüyü tamamlamak üç kuşak sonrayı aldı, sonra ahşaptan kaleleri nehrin her iki yakasına da inşa ettiler. O zamandan beri Frey'ler geçenlerden aldıkları yüklü miktarda ücretlerle hanelerini zenginleştirmişler, bu da kendilerinden çok daha eski ve güçlü ailelerin canını sıkmıştır. Ahşap kalelerin yerini taş kaleler almış, aynı yapılan iki kale sonradan kalenin adı olan İkizler'i oluşturmuştur. Güçlü kaleleri, stratejik konumları, zenginlikleri ve sayıca üstünlükleri Frey'leri Tully'lerin en güçlü sancaktarlarından biri yapmıştır. Savaş durumunda kendileri adına tam 4.000 adam toplayabilecek askeri güce sahiptirler.

İkizler Lordu Walder Frey hanesinin başında üç kralın iktidarını görecek kadar çok yönettini iddia eder.

Dizi introsundaki Batıdiyar haritasında İkizler kalesi.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Robb Stark ve Kuzey ordusu, Lord Walder Frey'in dört bin asker topladığı İkizler'e yürüyüşe geçer. Catelyn Tully Frey ve Stark Haneleri arasında bir ittifak görüşür, buda Lord Walder'ın kızlarından birini Robb'la evlendirerek onaylanır. Frey'ler bin şövalye ve üç bin askerle Stark'ların davasına katılacaktır.

Robb İkizler'de orduyu böler, kendisi Nehirova'ya giderken atlıları alır, Lord Roose Bolton ise Yeşil Çatal'ın doğu kıyısına Lord Tywin Lannister'ın dikkati dağıtmak için askerleri alır. Sör Helman Tallhart Lord Walder'ın garnizonunu desteklemek ve sadakati sağlamak için dört yüz kılıçlı ile İkizler'de kalır. Lord Roose, Yeşil Çatal Savaşı'nda Lord Tywin Lannister tarafından mağlup olduktan sonra geçide geri çekilir.

Kralların Çarpışması

İkizler Lord Roose Bolton ile Lord Walder Frey'in torunlarından Walda Frey'in düğününe ev sahipliği yapar. Roose'un güneydeki yürüyüşüyle Yakut Geçidi'ne varır. Edmure Tully'nin emriyle Helman Tallhart İkizler'i bırakır ve Harrenhal'ı ele geçiren Roose Bolton'a yardıma gider.

Ted Nasmith'den İkizler çalışması

Kılıçların Fırtınası

Üç Dişli Mızrak Kralı Robb Stark bir Frey yerine Jeyne Westerling ile evlendiğini öğrenen Sör Ryman Frey Robb'un ordusundaki Frey askerleri ile İkizler'e geri döner. Robb Frey'leri yeniden kazanma uğruna Edmure Tully ve Roslin Frey arasındaki evliliği kabul eder.

İkizler Edmure Tully ve Roslin Frey'in düğününe şahitlik eder. Düğün ziyafetle devam eder ancak Kızıl Düğün olarakda bilinen Frey'ler ve Bolton'ların Stark'lara ihanet ederek katliam yapmasıyla son bulur.

Demir Taht Kızıl Düğün için ödül olarak Frey'lere Nehirova'yı verir. Ryman kaleyi almaya yardımcı olmak için İkizler'den iki bin mızraklı ile yola çıkar.

Kargaların Ziyafeti

Nehirova'dan İkizler'e geri dönme sırasında Sör Ryman, üç şövalye ve on iki silah ustası ile Sancaksız Kardeşlik tarafından pusuya düşürülür. Sör Jaime Lannister İkizler'de düzenlenen Kızıl Düğün'de alınan tüm esirlerin Kral'ın Şehri'ne Kral Tommen Baratheon'a gönderileceğini Edwyn Frey ve Sör Walder Nehir'e söyler.

İkizler'in haritadaki yeri.

Ejderhaların Dansı

Roose Bolton geçit aracılığıyla İkizler'den Moat Cailin'e yürüyüşe geçer. Öncü kuvveti olarak Sör Aenys Frey ve Sör Hosteen Frey tarafından yönetilen dört yüz Frey askeri olmakla birlikte artçı kuvveti ise bin Frey askerinden oluşur.

Hamile Roslin Frey doğuma kadar İkizler'de kalacağı ve doğumdan sonra Casterly Kayası'nın esiri olan Edmure'ye doğan bebeği ile gidebileceği söylenir.

İkizler

Alıntılar

İkizler; iki bodur, çirkin, her açıdan özdeş korkunç kaleleri ve bitişik kemerli köprüsüyle yüzyıllar boyunca geçidi korudu.

Catelyn Tully'nin düşünceleri

İkizler'de ise sadece kardeşlerin güvenli olacağını yeni öğrendim ama şimdi çok uzaktalar.

Merrett Frey'in düşünceleri

Walder Frey'in dördüncü karısı bir Blackwood oldu, ancak İkizler'de artık akrabalık hakkıda kalmadı.

Tytos Blackwood'dan Jaime Lannister'a