İlk İnsanlar ve Ormanın Çocukları’nın Savaşı

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
İlk İnsanların ağaçları yakışı.

İlk İnsanlar ve Ormanın Çocukları’nın Savaşı, Şafak Çağı’nda gerçekleşmiştir.

Savaşa Hazırlık

İlk İnsanlar, Westeros’a gelmeden önce Ormanın Çocukları kıtada çok büyük bir üstünlüğe sahipti. Daha sonraları İlk İnsanlar Dorne Kolu’ndan geçerek kıtaya gelmişlerdir. İlk İnsanlar hızlı bir şekilde topraklar üzerinde yayılmaya ve evler inşa etmeye başlamıştır ve ağaçları kesip yakmışlardır. Ağaçları kesen bu insanlar Ormanın Çocukları’nı çileden çıkartı ve İlk İnsanlar’a savaş ilan etmişlerdir.

Savaş

İki ırk hakimiyetleri için korkunç derecede savaşmaya başlamışlardır, ormanın çocuklarının yeşilgörenleri sayesinde Boğaz sular altında bırakılmış ve Dorne Kolu imha edilmiştir. Çocuklar büyülerine rağmen savaşı kaybetmeye başlamışlardır. İlk İnsanlar bronzdan kılıçlar ve giysiler giymişlerdi ve daha büyük ve daha güçlülerdi. Yine de savaş devam etmiştir.

Barış

Savaştan yıllarca sonra, bir durgunluk anında iki tarafta bir anlaşma yapmaya karar verirler ve Yüzler Adası’nda Anlaşma’yı imzalarlar. Anlaşmaya göre açık alanlar insanlara ve ormanlar ise Çocuklara bırakılacaktır. Zaman içinde, İlk İnsanlar ormanın çocuklarının tanrılarına bile inanmaya başlamıştır. Anlaşma’nın imzalanmasıyla Şafak Çağı bitmiştir. Anlaşma, daimi kış topraklarından Ötekiler gelene kadar 4000 yıl sürmüştür. Ötekiler iki ırka da ölüm ve zarar vermiştir. Bu olayların peşinden ise Kahramanlar Çağı başlamıştır.