İnşaatçılar

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

İnşaatçılar, Korucular ve Kahyalar ile birlikte Gece Gözcüleri'nin üç bileşeninden biridir. İnşaatçının asli görevi Sur'u ve Gece Gözcüleri kalelerini onarmak ve korumaktır. Baş İnşaatçı olarak bilinen bir subay tarafından yönetilirler.

Görevler

İnşaatçıların görevi, Sur'u, Sur'a bağlı kaleleri ve çevrelerini korumak, bakımını yapmak ve onarmaktır. Bir zamanlar inşaatçılar, Sur'u yükseltmek için Tekinsiz Orman'dan buz blokları getirirlerdi. Şimdilerde görevleri; Sur'daki çatlakları kontrol etmek, Sur'un eridiğini gösteren emareleri araştırmak, diğer yapısal sorunlarla uğraşmak ve olabilecek her türlü onarımları yapmayı içeriyor. Katırlara binerek Sur da devriyeler gezerler.

İnşaatçılar taş ustaları, marangozlar, madenciler ve ormancılar arasından seçilirler. Gece Gözcüleri'nin kulelerini onarırlar ve korurlar, Sur'un üstündeki yolları ve etrafındaki patikaları onarırlar, Sur'un içine tüneller kazarlar ve kuzey tarafındaki Sur'a yakın ormanlık kısımları temizlerler.

Yabanıllar ile savaşmak asli görevleri olmasa da silahlar konusunda eğitildiler, çünkü Gece Gözcülerinin tüm kardeşlerinin ilk görevi Sur'u her türlü tehlikeden korumaktır.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Lord Kumandan Jeor Mormont'un liderliğinde Sur'un kuzeyine yapılan büyük keşife iki inşaatçı katılmıştır. İnşaatçılar; alan temizleme, tuvalet kazma, İlk İnsanların Yumruğu'na varıldığında yakacak odun temin etme ve kazık çakarak siper kazma gibi görevleri yaptılar.

Kılıçların Fırtınası

Lord Kumandan Mormont, Sur'un kuzeyinde iki yüz kara kardeş ile birlikte büyük keşifi başlattığında, Kara Kale'de kalan 400 kişilik garnizonun büyük çoğunluğu inşaatçılar ve kahyalardan oluşuyordu.

Mance Rayder'ın yabanıl ordusu Kara Kale Savaşı'nda Sur'a saldırdığında inşaatçılardan birçoğu, Thennler tarafından gerçekleştirilen saldırının sonucu ortaya çıkan buz parçaları ve kırık kirişlerin, kapının girişini kapamak için kullanılması gerektiğini savunuyordu; Bunun Mance'in ordusunun kapıdan geçmesini engelleyeceğini düşünüyorlardı.

Kargaların Ziyafeti

Yeni Lord Kumandan Jon Kar, inşaatçılara, bütün güçleriyle Sur'un tepesine çıkan merdiveni tamir etmelerini emretti.

Ejderhaların Dansı

Kara Kale'deki inşaatçıların çoğu kapıları mühürlemek ve onları taş ve buz ile kapatmak konusunda Bowen Marsh ile hemfikir. Lord Kumandan Kar, duvarın üst kısmındaki merdiven bittikten sonra Gece Kalesi'ni yeniden inşa etmek isteyen Stannis Baratheon'a yardım için inşaatçılar vermeyi teklif eder.

Baş İnşaatçı Othell Yarwyck, nihayetinde inşaatçıları Gece Kalesi'ne götürür ve onu restore etmeye çalışır.Kale harabe halindedir ve Kalenin çoğununun yenilenmesi ve mutfakların üzerine yeni bir çatı yerleştirilmesi gerekiyor. Othell'e göre, yanına daha fazla inşaatçı verilirse, restorasyonlar çok daha hızlı yapılabilir.

Bilinen İnşaatçılar

Mevcut İnşaatçılar