Ağlak

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Weeper
Weeper by Mike S Miller ©Sanatçı:Mike S Miller
Karakter Bilgisi
Lakap Ağlayan Adam
Bağlılık Blackbar Hanesi
Kültür Özgür Halk
Olene Tyrell
Kitap(lar) Kralların Çarpışması(Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası(Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı(Bahsedildi)

Ağlayan Adam olarak da bilinen Weeper, ünlü bir Özgür Halk akıncısı ve bir savaş grubunun lideridir.

Karakter ve Görünüm

Weeper, lakabını sahip olduğu sulu gözlerinden alır. Yapılı sarışın bir adamdır. Çelikten geniş kavisli bir tırpan taşır. Gece Nöbetçilerini öldürmesi ve kuzey dağ klanlarına saldırması ile bilinen Weeper kurbanlarını kör eder.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Qhorin Yarımel, Ağlayan Adam'ın İlk İnsanların Yumruğunda Mance Rayder ile ittifak yaptığını Gece Nöbetçileri kampına bildirdi.

Kılıçların Fırtınası

Weeper Mance'in muhafızları ile birlikte Kemik Lordu ve tutsak Jon Snow'u görür. Sura saldırılırken Weeper Buzizi yakınlarında görülür. Yaklaşık üçyüz Yabanıl ile birlikte, Bowen Marsh'ın liderliğindeki Gece Nöbetçileri tarafından Kafatası Köprüsü'ndeki bir savaşta yenilir. Weeper savaştan sağ kurtulur.

Ejderhaların Dansı

Mance'in Ordusu, Kara Kale Savaşı'nda yenildikten sonra, Weeper Gölge Kule'yi almak için Süt Nehri'nde savaşçılarını toplar. Weeper ve adamları, Gece Nöbetçilerinden Garth Greyfeather, Kara Jack Bulwer ve Hairy Hal'ı esir aldılar. Weeper, esirlerin kafalarının kesilip, gözlerinin oyulmasını ve sonra başlarının mızraklara saplanarak Sur'un yakınlarına bırakmalarını emretti. Jon, Yabanıl akıncıların Gece Nöbetçileri'ne katılırsa Surdan geçirilip affedilmelerini ve Weeper'e merhamet göstermeyi teklif etmiştir. Othell Yarwyck bu öneriyi reddetti ve Torghen Flint, suçlarından dolayı Weeper'ı tutsak olarak istemiştir.