Aenys Frey

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
544px-House Frey.png
Aenys Frey
544px-House Frey.png
Aenysfrey.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Frey Hanesi
Irk Nehirli
Doğum FS 240 ile FS 247 arası
Ölüm FS 300Kışyarı yakınları
Tyana Wylde
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti(Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Sör Aenys Frey, Lord Walder Frey ile ilk eşi Leydi Perra Royce'un üçüncü çocuğudur. Tyana Wylde ile evlenmiş, Aegon ile Rhaegar adında iki oğlu vardır.

Görünüş ve Karakter

Aenys uzun boylu, yuvarlak omuzlu, sulu ve kırmızı gözlü, eğri büğrü elleri olan bir adamdır. Burnu havada ve açgözlü birisi olduğu söylenir. İnce bir sakalı vardır, Theon Greyjoy'a göre sıçan kuyruğuna benzemektedir. Sakalı zayıf çenesini gizleyemez. Kel bir adamdır. Tecrübeli bir askerdir ancak kılıç adamı değil, iyi bir komutandır. Zalim ve zekidir.

Aenys Frey.png

Son Olaylar

Taht Oyunları

Catelyn Tully, Lord Walder Frey ile görüşmek için İkizler'e geldiğinde Sör Aenys'de orada bulunmuştur.

Kralların Çarpışması

Sör Aenys, HarrenhalCesur Dostlar sayesinde alan Lord Roose Bolton'un ordusunun bir parçasıdır, kendisi Frey Hanesi'nden beş yüz askerini komuta eder. Sorumluluklarına rağmen ortalarda fazla görülmez ve isteksiz bir komutan görünümünü alır.

Karasu Savaşı'nda Kral Stannis Baratheon'un yenilmesinden sonra Aenys Lord Roose Bolton'a Yeşil Çatal'ın kuzey kıyısına geri çekilmesi gerektiğini, Lord Tywin Lannister'ın tüm kuvvetiyle saldırması halinde  Harrenhal'ı tutmasının imkansız olacağını söyler. Roose ise Aenys'e, Lord Tywin Lannister'ın torunu Joffrey Baratheon'un düğününü hazırlamakla meşgul olduğunu ve yakın zamanda saldıramayacağını söyler.

Kılıçların Fırtınası

Aenys, Sör Jaime Lannister ve Brienne Tarth'ın Cesur Dostlar tarafından esir olarak Harrenhal'a getirildiğinde onlarla görüşen Freylerin içinde yer alır. Brienne, Jaime'yi Kral'ın Şehri'ne güvenle götürmediği taktirde Leydi Catelyn'in kızlarının öldürüleceğini söyler, Aenys telaşlı davranacağı yerde etkilenmemiş gözükür.

Kargaların Ziyafeti

Sör Aenys ve Sör Hosteen Frey'in komutasındaki iki bin kişilik Frey ordusuyla Kuzeyi geri almak için Roose Bolton ile birlikte gitmişlerdir.

Ejderhaların Dansı

Aenys, Ramsay Bolton ve Arya Stark'ın Kışyarı'ndaki düğününde bulunmuştur. Silahlı askerler öldürüldüğünde, Barbrey Dustin, Theon'un gerekli güçten ve iradeden yoksun olduğunu belirtene kadar Aenys Theon'un sorumlu olduğuna inanır.

Aenys'in ikinci oğlu Rhaegar Frey Beyaz Liman'dan Kışyarı'na giden ve yolda kaybolan üç Freyden biridir. Roose Aenys ve HosteenStannis Baratheon'a karşı öncü kuvvet olarak yollamıştır.

Kış Rüzgarları

Aenys'in, Mors Umber ve adamları tarafından Kışyarı'nın yanına kazılan çukur tuzaklarına atıyla düşüp boynunu kırdığı ortaya çıkar. Bu haber Stannis'i memnun eder çünkü Frey ordusunun komutası Sör Hosteen Frey'e kalmıştır ve Sör Hosteen parlak bir komutan değildir.

Aile

 
Walder
 
Perra Royce
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aenys
 
Tyana Wylde
 
 
 
 
 
Perriane
 
Leslyn Haigh
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aegon Kanlıdoğan
 
Rhaegar
 
Jeyne Beesbury
 
Harys Haigh
 
Donnel Haigh
 
Alyn Haigh
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Robert
 
Beyaz Walda
 
Jonos
 
Walder Haigh