Aggo

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Aggo
Aggo.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Ko
Daenerys'in Kan Süvarisi
Bağlılık Targaryen Hanesi
Irk Dothraki
Kültür Dothraki
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhalarla Dans (Görüldü)
Aggo (Cloudninja9©)

Aggo bir dothraki savaşçısıdır ve Daenerys'in kansüvarilerinden biridir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Khal Drogo'nun at binemez hale gelmesinden sonra, Daenerys kan büyüsü yaptırmak ister. Drogo'nun kansüvarileri buna karşı çıkarak isyan çıkarırlar. Aggo, Daenerys'in boynunu kesmek üzere olanCohollo'yu vurarak Daenerys'in hayatını kurtarır. Daenerys Aggo'ya kansüvarisi olmasını önerir ve ona doğum gününde hediye edilen ejderha kemiği yayı hediye eder. Aggo başta isteksiz olsa da ejderhaların doğumundan sonra kabul eder.

Kralların Çarpışması

Daenerys khalasarını Kızıl Topraklar'dan geçirerek Vaes Tolarro adında terk edilmiş bir şehir bulur. Orada konaklarlarken Daenerys üç kan süvarisini keşif yapmaları için görevlendirir. Aggo güneybatıya doğru gitmiş ve devam eden Kızıl Topraklar ile iki terkedilmiş şehir daha bulmuş, sonra da keşiften vazgeçerek geri dönmüştür. Aggo Vaes Tolarro'ya dönen ikinci kan süvarisidir. Daha sonra Daenerys, Aggo'yu herhangi bir saldırıya karşı şehir kapılarını tamir edip savunmak ile görevlendirir.

Kılıçların Fırtınası

Daenerys Astopar'a giderek Lekesizleri satın aldığında Aggo'da orada bulunmuştur. Jhogo ve Rakharo ile birlikte Yunkai arasındaki köle ordusuna karşı dothrakilere savaş açmış ve Meeren kuşatmasında savaşmıştır. Bu zaferler Aggo'nun örgüsüne üç yeni çan kazandırmıştır.

Kargaların Ziyafeti

Aggo Daenerys'in kan süvariliğini yapmaya devam etmektedir.

Ejderhalarla Dans

Aggo, Jhogo ve Rakharo Daenerys’ın khalasar‘ını onun emriyle kullanmış ve oradaki köleliği bitirmek için Meereen’in iç bölgelerinde komuta etmiş ve bir arada tutmuşlardır. Daenerys Drogon’un sırtında ortalıktan kaybolduğunda Rakharo ve Aggo onu aramaya çıkan ekipte bulunmuşlardır.