Al Turta

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Al Turta
Al Turta Çizim(TheMico)
Karakter Bilgisi
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Oyuncu Ben Hawkey
TV Sezon 1
Sezon 2
2Sezon 33
Al Turta rolünde Ben Hawkey

Al Turta , yetimdir ve Kral Toprakları'ndan bir fırıncının yardımcısıdır. Yoren tarafından Sur'a gönderilmek için Arya Stark ile toplanılmıştır. Şişman ve saman rengi saçları olan bir çocuktur. Dizide Ben Hawkey tarafından canlandırılmaktadır ve onun koyu renk saçları vardır.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Arya’nın bir kız ve buna ek olarak bir lordun kzı olduğundan habersiz, Al Turta ve Lommy Yeşilel insafsızca Arya’ya satşmışlardır ta ki Arya onu tahta bir talim kılıcı ile fena halde pataklayana kadar.

Yoren’in grubu Sör Amory Lorch tarafından saldırıya uğradığında, o, Arya, Gendry ve Lommy Yeşilel kurtulanlar arasındaydı. Sör Gregor Clegane’in askerleri tarafından esir alınmışlar ve Lommy öldürülmüştür. Arya gibi o da Harrenhal’da hizmetçilik yapmıştır. Mutfaklarda çalıştırılmak üzere gönderilmiştir.

Kılıçların Fırtınası

Arya ve Gendry ile birlikte Harrenhal’dan kaçmış ve bir süreliğine onlarla beraber seyahat etmiştir. Sancaksız Kardeşlik tarafından esir alınmış ve Dizçöken Adam Hanı’na götürülmüşlerdir. Handa kalmaya ve burada ekmek pişirmeye karar vermiştir.