Allard Seaworth

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Seaworth.svg.png
Allard Seaworth
House Seaworth.svg.png
Karakter Bilgisi
Unvan Leydi Marya 'ın Kaptanı
Bağlılık Seaworth Hanesi
Ölüm FS 299Karasu Nehri
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Ekte)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Allard Seaworth, Sör Davos Seaworth ile eşi Leydi Marya Seaworth'ün ikinci oğullarıdır. İsmini annesinin onuruna verdiği Leydi Marya isimli geminin kaptanıdır.

Karakter

Allard, Davos Seaworth'ün oğullarının en aceleci ve sabırsız olanıdır. Davos bir kaçakçı olarak kalsaydı Allard'ın bu sebeple Sur'a gideceği söylenir. Aceleci ve düşüncesizce hareket etmesine rağmen cesaretini kanıtlamaktan memnundur. Allard'ın Eski Şehir'de, Kral'ın Şehri'nde ve Braavos'ta sevgilileri vardır.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Melisandre'nin Ejderha Kayası'nda ki septte Yedi'nin heykellerini yakması sırasında Allard durumu onaylamadığı ifade eder ancak R'hllor'a inananların duymaması için kısık sesle konuşur. Kral Stannis Baratheon, Kraliçe Cersei Lannister'ın erkek kardeşi Sör Jaime Lannister ile ensest ilişki içinde olduğu ve çocuklarının bu ensestten türediklerini, dolayısıyla Yedi Krallık'ın ve Demir Taht'ın kendisine ait olduğunu iddia eden mektupları dağıtması için Allard'da emir verir. Allard gemisi Leydi Marya ile Braavos'a ve diğer Özgür Şehirler'e mektupları dağıtmakla görevlidir.

Dale ve Allard Seaworth

Karasu Savaşı'ndan önce yapılan planlarda Kral Stannis Baratheon'un amirali Yüksek Kaptan Sör Imry Florent Davos Seaworth ve oğullarının gemilerini tehlikeli olan sancak kanadında ikinci hatta yerleştirir. Allard bunun onur verici bir yer olduğunu dile getirirken Davos bunun tehlikeli bir yer olduğunu belirtir. Allard ve diğer oğulları Davos'a acıyan gözlerle bakarlar.

Allard Karasu Nehri'nin girişindeki deniz savaşında Leydi Marya ile savaşa katılır. Dönüş sırasında Leydi Marya çılgınateşin patlamasına yakalanır ve gemi Allard ile beraber yok olur.

Kılıçların Fırtınası

Karasu Savaşı'ndan kurtulan Davos, savaş sırasında ölen dört oğlunu hatırlar. Allard'ın kız arkadaşlarının ölümünü duyduklarında ağlayacaklarını düşünür.

Davos, Salladhor Saan'a Leydi Marya'nın savaştaki çılgınateş yanıgınından kurtulup kurtulmadığını sorar. Salladhor geminin kurtulamadığını, Allard'ın iyi bir adam olduğunu söyleyerek onu teselli eder.

Davos Stannis'e oğullarını alevlere gönderdiği için Melisandre'yi öldürmeyi planladığını söyler ancak Stannis ona bunun sebebinin çılgınateş olduğunu söyler.

Ejderhaların Dansı

Davos Karasu Savaşı'nda dört oğlunu nasıl kaybettiğini düşünür.

Aile

 
 
 
 
 
 
 
Davos
 
Marya
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dale
 
Bilinmeyen
 
Allard
 
Matthos
 
Maric
 
Devan
 
Stannis
 
Steffon