Alleras

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Alleras
Alleras the Sphinx by crisurdiales.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Sfenks
Unvan Kalfa
Bağlılık Hisar
Kültür Westeros
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Görüldü)


Alleras, Sfenks lakabıyla bilinmektedir ve Eski Şehir'de Hisar'ın kalfa öğrencilerinden biridir. Ona Sfenks lakabı Leo Tyrell tarafından verilmiştir. Sfenks'in soylu bir babanın oğlu olduğu iddia edilmektedir ve annesi bir tüccardır. Sfenks, üstat olmak için Hisar'da henüz birinci yılındadır. Kargaların Ziyafeti kitabında görülmüştür.

Karakter ve Görünüş

Sfenks alımlı ve narin bir delikanlıdır. Zayıf olmasına rağmen kuvvetli kollara sahiptir. Bütün hizmetçi kızlar ona ziyadesiyle düşkündü. Her zaman gülümsüyordu, gizli bir şaka yapıyormuş gibi. Bu gülümseme; sivri çenesine, sivri saç çizgisine ve kısa kesilmiş simsiyah gür saçlarına yakışan şeytani bir ifade veriyordu. Siyah kıvırcık saçları ve siyah gözleri vardı. Babası gibi Dorne'lu bir adamı andırıyordu ve koyu kahverengi teniyle de annesi gibi bir Yaz Adaları insanını andırıyordu. Ok-yay kullanımına olağanüstü bir yeteneği vardır. Ayrıca dostlarına içki ısmarlardı. Sfenks, üstat olmak istiyordu ve birinci yılında olmasına rağmen üstat zincirinin üç halkasını dövmüştü.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Alleras, arkadaşları Pate, Mollander, Roone ve Armen ile aynı dairede yaşıyorlardı ve Alleras bir yıldır Hisar'daydı ve üçüncü üstat zincirini dövmüştü bile. Alleras, okuyla havaya fırlatılan elmaları deyim yerindeyse havada buluşturmayı seviyordu ama bunu ardı ardına yaptığına sonuncusunu ıskalıyordu.

Samwell Tarly Eski Şehir'e geldiği zaman Alleras ile karşılaşmıştı ve Üstat Marwyn'in isteği üzerine Alleras, Samwell'i Marwyn ile tanıştırmaya götürdü. Bundan dolayı Alleras'ın kendine güveni yerine gelmiş gibi görünüyordu. Marwyn, Samwell'in hikayesini dinledi ve Daenerys Targaryen ile tanışmak için aceleyle yola çıktı. Ayrıca Alleras bütün Targaryenlerin ölüp bittiğine inanmıyordu ve daha önceden Daenerys Targaryen'in yaşadığından haberdardı.

Teoriler

Birçok fan Alleras'ın Oberyn Martell'in piç kızları Kum Yılanları'ndan Sarella Kum'un takma adı olduğuna inanmaktadır. İkisinin de annesi Yaz Adaları'ndan ve ikisinin babası Dorne'ludur Yaşı, soyu(aile), eğitim ve çalışmaları, mevkisi ve yerleştirildiği yer gibi benzerliklerin yanı sıra; Alleras ismi tersten okununca "Sarella" ismi ortaya çıkmaktadır.

Alıntılar

Ejderhanın üç başı var

-Kendi söylediği bir sözdür/düşüncedir.


Keşke aynı şey elmalar için de geçerli olsaydı, kimse aç kalmazdı.

-Solucanlı elmayı okuyla vurduğu anda, bir kalfanın "solucanı da vurup onu ikiye ayırsaydın iki solucan elde ederdin" sözü üzerine söylemiştir.


Sfenks bilmecedir, bilmececi değil.

-Üstat Aemon Samwell Tarly'e söylemiştir. Sam, Alleras ile karşılaştığında bu sözü içinden geçirmişti.