Altın Grup'un Karaya Çıkışı

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Altın Grup'un Karaya Çıkışı
Aegon VI Targaryen , Altın Grup tarafından destekleniyor © FFG
Tarih 300FS
Yer Fırtına Toprakları ve Basamaktaşı
Sonuç Altın Grup zaferi
Savaş Tarafları
1. Targaryen Hanesi
Altın Grup
2. Connington Hanesi
Morrigen Hanesi
Wylde Hanesi
Estermont Hanesi

Altın Grup'un Karaya Çıkışı Altın Grup'un Fırtına Toprakları'nı istila etmesiyle başladı. Aegon VI Targaryen'a Demir Taht'ı kazandırmak ve onu İsminin Altıncısı Aegon Targaryen yapmak amaçlanmıştır.

Arkaplan

Kral Robert Baratheon'un Braavos Demir Bankası'na olan borcu , Kraliçe Cersei Lannister'ın bu borçları daha da faizlendirmesi, belki de bu olaylar sonucunda Demir Taht'ı ele geçirmek için en ideal zamandı. Böylece Demir Taht'ın Altın Grup'u satın alma gibi bir gücü de kalmamıştı. Ayrıca Demir Taht'ın Menzil'de Demirdoğumlular ve Kuzey'de Stannis Baratheon ile başı dertteydi. İlaveten Büyük Hanelerin çoğu (Arryn Hanesi ve Martell Hanesi hariç) Beş Kralın Savaşı'nda büyük zarar görmüşlerdi. Jon Connington Dorne'u Aegon VI Targaryen'ın davasına dahil etmeyi umuyordu.

İstila

10.000 askerlik kuvvete sahip olan Altın Grup tüm silahları , atları , Filleri ve Volantis gemileri ile Volon Therys'den yelken açmıştır. Kral Toprakları'nda Kral Tommen Baratheon'ın Küçük Konsey'i paralı askerlerin güneyde Tarth, Basamaktaşı ve Gazap Burnu'nda karaya çıktıklarının raporunu alır. Tommen Baratheon'ın kral naibi , Sör Kevan Lannister bu askerlerin Stannis Baratheon'un kiraladığına yanlış bir şekilde inanıyordu. Aslında, Volantis filosu Altın Grup'u karaya taşırken Lys'deki büyük fırtına sonucu gemiler birbirlerinden ayrılmıştı. Grubun kuvvetlerinin yarısını taşıyan altı gemi Gazap Burnu'nun yakınlarındaki Akbaba Tüneği ve Yağmur Ormanı'na ulaşmıştır. Volantisliler Jon Connington'a kalan 4 geminin er ya da geç geri döneceğini söylüyorlar. Jon ellerindeki kuvvetin yaklaşık dörtte biri ile Akbaba Tüneği'ni ele geçirmiştir. Jon sürgün edilmeden önce atalarından kalma Akbaba Tüneği kendi kalesiydi. Sör Tristan Nehir ve Laswell Peake savaşabilen tüm birlikler ile Karga Yuvası ve Yağmur Kalesi'ni ayrı ayrı ele geçirmiştir. Kalan dörtte birlik kısmı ise Gorys Edoryen komutası altında Aegon VI Targaryen'ı korumak ve Gruptan ayrılan askerleri beklemek için kamp kurdu. Marq Mandrake, Estermont ve Yeşilkaya'da diğer gemilerden gelen 500 adamın başına geçti. Demir Taht'ı şaşırtmak için kumandanlar sancakların gösterilmemesi emrini verdi.

Sonuç

Altın Grup, Fırtına Burnu'nu almayı ve Aegon VI Targaryen'ın sancaklarını mazgallarda dalgalandırmayı planlıyor. Aegon VI Targaryen sürpriz bir şekilde Jon Connington'a saldırıya kendisinin öncülük edeceğini söylemiştir. Aynı esnada Varys Kızıl Kale'de Kevan Lannister ve Büyük Üstat Pycelle'i öldürmüştür.

Önemli Sözler

"Kuşku, bölünme ve güvensizlik, çocuk kralın ayağının altındaki zemini yiyip tüketecek. O sırada Aegon, Fırtına Burnu'nun üzerine sancağını çekecek ve diyarın lordları onun etrafında toplanacak." - Varys, Sör Kevan Lannister'ı öldürürken