Alyn Cockshaw

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Cockshaw.png
Alyn Cockshaw
Cockshaw.png
Karakter Bilgisi
Unvan Lord
Bağlılık Cockshaw Hanesi
Blackfyre Hanesi
Kültür Westeros
Ölüm 211FSBeyaz Duvarlar
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Dünyası(Bahsedildi)
Gizemli Şövalye (Görüldü)

Alyn Cockshaw, Aerys I'in saltanat yıllarında Cockshaw Hanesi'nin lorduydu.

Görünüşü

Koyu sarı saçları ve tombuz bir yüz yapısı vardı. Alyn, Daemon II Blackfyre ile yakın bir ilişki içindeydi. Alyn insanların dikkatini çekecek kadar Daemon'u kıskanıyordı. Daemon'a göre, Alyn içki içerken büyüdü.

Hayatı

Alyn, Daemon'ın çocukluk arkadaşıydı. O ve Daemon, Daemon'un eski ikiz kardeşleri Aegon ve Aemon tarafından zorbalığa marus kalırdı. Alyn, Daemon Birinci Blackfyre İsyanı sonrasında sürgüne gittiğinde ağladı. Alyn, Daemon'un 211'de Westeros'a geri döndüğünde çok mutlu oldu. Beyaz Duvarlar Turnuvasında İkinci Blackfyre İsyanı'nı başlatmak için yapılan komplonun bir parçasıydı. Alyn'in en büyük hayali Daemon'un Kral Muhafızları Lord Kumandanı olmaktı.

Gizemli Şövalye

Daemon II Blackfyre, Beyaz Duvarlar'a olan yolculuğu sırasında Lord Alyn'de kervanında bulunuyordu. Sör Uzun Duncan'a hiçbir zaman tahammül edemiyordu ve Sör Duncan'ı her ne zaman Daemon'ın yanında görse, kıskanıyordu. Beyaz Duvar turnuvası sırasında, Lord Alyn, Sör Glendon Çiçek tarafından attan düşürüldü. Sör Glendon, turnuva ödülü olan ejderha yumurtasını çaldığı sırada yakalandıktan sonra, Lord Alyn'in gezgin şövalyelere olan kini daha da büyüdü. Daha sonra ise Sör Duncan yaverini arıyordu, Lord Alyn yaverini bulmak için ona yardım teklif etti ve onu takip etmesini söyledi. Sör Duncan'ı öldürmek adına bir su kuyusuna itmeye çalıştı fakat Sör Duncan yerine kuyuya düşen kendisi oldu.

Alıntılar

Daemon benim.

Alyn'den Sör Uzun Duncan

Acıçelik onu sürgüne gönderdiğinde ağladım ve Lord Peake bana eve geleceğini söylediğinde yine ağladım. Ama sonra yolda seni gördü ve var olduğumu unuttu.

Alyn'den Sör Uzun Duncan