Alys Nehir

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Alys Nehir
Karakter Bilgisi
Bağlılık Yeşiller
Kültür Westeros
Kitap(lar) Prenses ve Kraliçe

Alys Nehir, Prens Aemond Targaryen ’in metresiydi. Ateşi okuyabilme yeteneği olduğu için R’hollor rahibesi olabilme ihtimali vardır.

Görünüş

Alys’in uzun siyah saçları vardır.

Geçmişi

Alys muhtemelen Nehir Toprakları’nda gayrimeşru doğan biridir. Çünkü Nehir Toprakları’nda gelenek olarak piçlere Nehir soyadı verilmektir.Alys, Ejderhaların Dansı boyunca Prens Aemond’a katılmıştır. Göl Kıyısı Savaşı ’nın haberi Aemond’a ulaşınca Aemond bu haberi getiren yaveri boğazlamıştır. Alys’in araya girmesi yaverin hayatını kurtarmıştır.Prens Aemond, ejderhası Vhagar ’a binerek Harrenhal ’a Prens Daemon Targaryen ile savaşmak için gittiğinde yanında Alys Nehir’i de götürmüştür. Aemond, Daemon’a onu Alys Nehir sayesinde bulduğunu söylemiştir.Alys’in “çok daha fazlasını” gördüğünü belirtmiştir.Vhagar ve Caraxes ile savaşa başlamadan önce Prens Aemond metresi Alys’i son bir kez öperek aşağıda bırakmıştır. Hamile olan Alys bu mücadeleyi Harrenhal’daki Kingspyre Kulesi’nden izlemiştir.

Alys Hakkında Notlar

“Seni bir fırtına bulutunda gördü, seni bir dağ havuzunda gördü, yemek için yaktığımız ateşte gördü. Benim Alys’im çok daha fazlasını görüyor.

-Aemond Targaryen