Alyssa Arryn

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
ArrynHanesi.PNG
Alyssa Arryn
ArrynHanesi.PNG
Karakter Bilgisi
Bağlılık Arryn Hanesi
Irk Vadili
Kitap(lar) Taht Oyunları (Bahsedildi)

Alyssa Arryn, Arryn Hanesi'nin efsanevi bir kahramanıdır. Vadi'deki Alyssa'nın Gözyaşları isimli şelale onun anısına verildi.

Tarihi

Altı bin yıl önce yaşamıştır. Kocası, kardeşleri ve çocukları gözü önünde öldürülmüş ancak hiç gözyaşı dökmemiştir. Sonuç olarak öldükten sonra tanrılar tarafından gözyaşlarını Arryn Vadisi'ne akıttığı söylenir. Böylece Vadi'nin hiç bir yerine ulaşmadan Kartal Yuvası'nın doruklarında çıkan, soğuk rüzgarlardan etkilenmeden ve hatta damıtılarak akan Alyssa'nın Gözyaşları doğmuştur.

Alyssa'nın Heykeli

Alyssa Arryn

Kartal Yuvası'nın bahçesinde tam merkezde bir kadının heykeli bulunur. Damarı mermer zeminde ağlayan bir kadın tasvir edilmiştir. Catelyn Tully o heykelin Alyssa olduğunu hisseder.

Sör Vardis Egen ile Bronn arasındaki düello heykelin çevresinde gerçekleşir. Düellonun başında Bronn heykelin arkasına saklanır. Sör Vardis'in saldırısı heykelin bacağına gelir ve başarısız olur.

Daha sonra Bronn yere düşmemek için ağlayan kadın heykeline tutunur. Yaralı Sör Vardis saldırıyı seçer, Bronn'ın saldırmasını mümkün görmez. Sonuç olarak Egen'in kılıcı ağlayan kadının heykelinin koluna isabet eder ve koparır. Bunun ardından Bronn heykeli iter ve parçalanır. Ağır mermer parçalar Sör Vardis'in üstüne düşer ve onu yaralar. Bronn kolayca yaralı şövalyeyi öldürür.