Argilac Durrandon

Game Of Thrones Viki sitesinden
(Argilac sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
BaratheonHanesi.PNG
Argilac Durrandon
BaratheonHanesi.PNG
Argilac-Durrandon.png
Karakter Bilgisi
Tam isim Argilac Durrandon
Lakap Küstah Argilac
Unvan Fırtına Kralı
Ölüm 2 FÖ/1 FÖBronzkapı, Son Fırtına
Aile
Hane Durrandon Hanesi
Önceki Arlan V Durrandon
Varis Argella Durrandon
Sonraki Argella Durrandon
Çocuk Prenses Argella Durrandon
Ekler
Kitaplar Buz ve Ateşin Dünyası (Bahsedildi)
Taht Oyunları (Ekte)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Kral Argilac Durrandon, yada bilinen adıyla Küstah Argilac, Aegon I Targaryen'in Fetih Savaşı'na başlamasından önce Fırtına Toprakları'nda ki Durrandon Hanesi'nden Fırtına Kralı'dır.

Hayatı

Çocukken Kral Argilac, bir Dorne istilasını durdurur. Kan Yüzyılı'nın sonlarına doğru Volantis'in Kaplanlar'ına karşı büyük bir ittifaka katılır ve Münazaalı Topraklar'da Myr'i tekrar ele geçirmeye çalışan Volantis ordusuna karşı hareket eder. Yirmi yıl sonra Yaz Tarlası Savaşı'nda Kral Garse VII Gardener'i öldürür.

Demir Adalar ve Nehir Kralı Kara Harren, devasa kalesi Harrenhal'ı tamamlamaya yaklaşmıştır ve yeni fetihler aramaya başladığı söylenir. Argilac, Harren'in planlarından korkar ve bu nedenle Aegon'a ittifak önerisinde bulunur. Krallığı ile Harren'ın toprakları arasında bir tampon bölge yaratmak ister. Varisi olan kızı Argella'yla evlenmesi karşılığında bazı arazileri çeyiz olarak vermeyi kabul eder ancak toprakların çoğu Kara Harren'e ait topraklardır. Aegon teklifi reddeder, bunun yerine teklifin en iyi arkadaşı ve söylentiye göre piç kardeşi Orys Baratheon'la gerçekleşmesini kabul eder. Arglac bunu büyük bir hakaret olarak algılar ve teklifi getiren elçinin ellerini kesip piçinin benden alacağı tek el budur haberini gönderir. Aegon sancaklarını kaldırır ve kız kardeşleri destek verir. Daha sonra Aegon Yedi Krallığın yöneticilerine kuzgunlar gönderir. Westeros'ta sadece tek bir kralın olacağını onlara bildirir. Diz çökenlerin topraklarını ve unvanlarını koruyacağını ancak bunu reddedenlerin yok edileceğini söyler. Kral Argilac diz çökmeyi reddeder.

Kendisini Yedi Krallığın Lordu ilan eden Aegon Orys Baratheon'u Kral Eli ilan ettikten sonra Fırtına Burnu'n alması için onu ve Rhaenys'i gönderir. Orys bazı aksiliklerle karşılaşsa da Fırtına Burnu'na yürümeye devam eder. Kral Argilac, Kral Harren gibi kalesinin içinde ölmeyi reddeder ve bu yüzden işgalcilerle yüzleşmeye gider. Büyük bir fırtına sırasında Orys'in kuvvetlerine saldırır ve bu olay Son Fırtına olarak bilinir. Argilac'ın ordusu Orys'in ordusundan iki kat fazla olmasına rağmen Rhaenys ve ejderhası Meraxes onları durdurur; savaşın en şiddetli kısmında Orys ve Argilac karşı karşıya gelir ve teke tek mücadele de Orys Argilac'ı öldürür.

Aegon Orys'i ödüllendirmek için Argilac'ın topraklarını ve ölü kralın kızını verir. Orys, Durrandon Hanesi'in arması, sözlerini alır.

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Arrec
 
Bilinmeyen
 
Oğulları
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Arlan V
 
Bilinmeyen
 
Oğullar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Argilac
 
Bilinmeyen
 
Bilinmeyen
Kadın
 
Aerion
Targaryen
 
Valaena
Velaryon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Argella
 
 
 
 
 
Orys
Baratheon
 
Targaryen Hanesi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Baratheon Hanesi