Arianne Martell

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
MartellHanesi.PNG
Arianne Martell
MartellHanesi.PNG
Ariannemartell1200 tizianobaracchi by thaldir-d8zs5u8.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Prenses
Bağlılık Martell Hanesi
Kültür Dornelu
Doğum 276FSGüneş Mızrak
Kitap(lar) Taht Oyunları(Bahsedildi)
Kralların Çarpışması(Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası(Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti(POV)
Ejderhaların Dansı(Görüldü)
Kış Rüzgarları(POV)

Prenses Arianne Nymeros Martell, daha iyi bilinen adıyla sadece Arianne Martell Martell Hanesi'nin bir üyesi ve Dorne'un yönetici prensi Doran Martell ile eşi Özgür Şehir Norvoslu Mellario'nun en büyük kızıdır. Dorne geleneklerine göre Güneş Mızrak varisi ve geleceğin yönetici Dorne Prensesi'dir. Arianne Kargaların Ziyafeti ve Kış Rüzgarları'nda POV karakterdir.

Görünüş ve Karakter

Küçük bir kızken, Arianne tombul ve düz göğüslüydü; her gece Yedi'ye dua eder büyüyünce daha güzel olacağını umardı. Şimdi yirmilerinin başındaki bir kadın olarak esmer cildi, büyük siyah gözleri ve sırtına lüle düşen; uzun, kalın, siyah saçlarıyla dolgun ve güzeldir. Büyük dudakları ve siyah meme uçlarıyla yuvarlak ve dolgun göğüsleri vardır. Annesi gibi kısa boyludur. Politikayla ilgili işlere katılırken kıvrımlı vücudunu dökümlü ipekler, mücevherler, ve diğer varlığı gösteren eşyalarla gizler.

Arianne temkinli, maceraperest ve sinirlendiğinde çok serttir. Arzuladığı bir şey gördüğünde onu elde etmek için her şeyi yapar. İstediğini elde ederken görünüşünü kullanmak ya da erkekleri baştan çıkarıp işlerini yaptırtmak konusunda utangaç değildir, sıklıkla bunları yaparken cinsel iyilikler vaat eder. Sör Arys Oakheart Arianne'in doğasının babasından çok amcası Oberyn'e benzediğini düşünür. Arianne yakışıklı erkekleri tek zaafı olarak değerlendirir, özellikle macera ve yasaklı havaları olduğunda. Arianne'in canlı bir cinsel hayal gücü ve küçük yaştan beri cinsel tecrübeleri vardır.

Geçmişi

Erken Yaşamı

276FS'de doğan Arianne babası Prens Doran Martell ve eşi Norvos'lu Mellario'nun ilk çocuğudur. Babasının ilk doğan çocuğu olduğu için Rhoynar gelenekleri ve Dorne kanunlarına göre babasının varisidir. Arianne erken yaşamının birkaç yılını Su Bahçeleri'nde geçirdi. İki tane küçük erkek kardeşi vardı ama Quentyn küçük yaşta yaver olarak Yronwoodlara gönderildiği ve diğer kardeşi Trystane ondan 11 yaş küçük olduğu için onlarla asla yakın olmadı. Onlar yerine küçüklüğünde yakın arkadaşları Andrey "Drey" Dalt, Garin(Annesi Arianne'in süt annesiydi), Sylva Santagar ve kuzeni Tyene Kum oldu.

Aynı yaşta oldukları için özellikle Tyene Arianne'in en yakın arkadaşıydı bu yüzden kardeş gibi oldular. Arianne ve Tyene her şeyi paylaştılar; nasıl okunacağını, at sürüleceğini, dans edileceğini öğrenmeyi; 10 yaşındayken çaldıkları şarap sürahisini ve Drey'le erken bir cinsel deneyimi bile. Bazen Arianne'in daha büyük kuzeni Nymeria Kum, Arianne ve 4 diğer arkadaşına katılırdı ve bazen de kuzeni Sarella Kum onlara katılma girişiminde bulunurdu. Bir keresinde Arianne kuzenleriyle Tyene'in annesini ziyarete gittiklerinde Menzil'deki Mander'i geçmişti.

Arianne bir keresinde küçük kuzeni Prenses Rhaenys Targaryen'ı kucağına almıştı ama o sırada yaşı çok küçük olduğu için artık bu anıyı hatırlamamaktadır. Güzel anılarının olduğu ve küçükken nefes alamayana kadar onu gıdıklayan büyük amcası Prens Lewyn Martell'i hatırlamaktadır.Robert'ın İsyanı bittiğinde Arianne 7 yaşındaydı. 8 yaşındayken Arianne Kırmızı Leke hastalığına yakalandı ve hastalığın küçük çocuklar için zararsız ama yetişkinler için ölümcül olabileceğini öğrendi.

Küçük yaştayken Arianne amcası Prens Oberyn'e yarı yarıya aşıktı. Bir ara Prens Oberyn onu, Tyene'i, Sarella'yı ve Garin'i terk edilmiş Köpüktaş yerleşkesine getirmişti. Oberyn Tyene'e bir yılanın zehrini sağmanın en iyi yolunu gösterirken ve Sarella keşfe çıkmışken Arianne bir taşa oturmuş, uzun boylu saçı üçgen şekilde yüzüne inen, siyah gözlü hırsız bir şövalyenin onu alıp onunla birlikte olmasının hayalini kurmuştu.

Gizli Söz

Princess arianne martell.png

Arianne'in küçükken babası Prens Doran Martell'le yakın bir ilişkisi vardı. Ne zaman kendisini incitse ona koşardı, ve iyi geceler öpücüğü verirdi. Ama Arianne 14 yaşındayken babasının Yronwoodlarda bakılan küçük kardeşi Quentyn'e yazmakta olduğu yarısı yazılmış bir mektuba rast geldi. Mektupta Doran, Quentyn'e bir gün kendisinin oturduğu yerde kendisinin oturacağını belirtiyordu. Arianne'e göre Doran küçük kardeşinin kendisinin yerine başa geçmesini istiyordu. Arianne bu keşfinden sonra günlerce ağladı. Arianne saygılı bir kız olmak istedi ama babasının ona değer verdiğini göstermesini istedi. Küçük şeylerle ilgili babasına isyan etmeye başladı. Hala 14 yaşındayken Daemon Kum'a, İnayet piçi, bekaretini kaybetti (Sakar ama tatlı bir olay olarak hala hatırlar) ve hemen arkasından Doran'a bunu söyledi. Doran hiçbir şey yapmadı ve Arianne'in kendisi hakkında "hiçbir şey yapmamakta iyidir" düşüncesine katkıda bulundu.

Gerçekte Doran Quentyn'in Dorne'un başına geçmesini düşünüyordu çünkü Arianne'in Yedi Krallık kraliçesi olmasını planlıyordu. Arianne'in haberi olmadan amcası Oberyn yıllar önce Braavos'a gitmiş ve gizli bir evlilik anlaşması imzalayıp Arianne'i sürgün Viserys Targaryen'la sözlendirmişti. Arianne'in Viserys'le evlenmesi karşılığında Doran Viserys'in Demir Taht üzerindeki iddiasını destekleyecekti. Bir keresinde Arianne'e sözden bahsetmeyi planlamıştı ve onu Tyrosh'un Archon'unun kadeh taşıyıcılığını yapması ve gizlice Viserys'le tanışması için Özgür Şehir Tyrosh'a gönderecekti. Ama Doran, Quentyn'in gönderilmesinden dolayı hala üzgün olan Arianne'in annesi Leydi Mellario'nun intihar tehditleri karşısında planından vazgeçti. Doran daha sonra; Arianne 16 yaşına geldiğinde Targaryenları Demir Taht'a geçirme planlarından bahsetmeyi planladı ama Arianne'in çok başına buyruk olduğuna karar verdi ve kuzenlerine (özellikle Tyene) söyleyip sırrın artık sır olarak kalmasının garantisi olmamasından korktu.

Arianne evlilik yaşına geldiğinde Doran ona hepsi yaşlı lordlar olan(Ben Beesbury, Walder Frey, Gyles Rosby, Eldon Estermont ve Hugh Grandison gibi) bazı talipler sundu; bu sırada Lord Hoster Tully'nin Arianne varisi Edmure'la tanışması için Nehirova'ya davetini reddetti. Arianne bütün yaşlı taliplerini reddetti ve Willas Tyrell'le tanışmak için Yüksek Bahçe'ye gitme izni istedi. Doran reddedince Arianne ve Tyene kendi başlarına gitmeye çalıştı ama yolları Vaith'te Prens Oberyn tarafından kesildi. Başka bir zaman Lord Renly Baratheon Dorne'u ziyaret ettiğinde onu baştan çıkarmaya çalıştı ama Renly'nin onun girişimlerinden dolayı kafası karıştı ve başarılı olamadı. Quentyn'e olan mektubu okuduğundan, aşağılayıcı taliplerden ve Doran'ın ona soğuk davranmasından dolayı Arianne babasının ondan nefret ettiğine emin oldu. Ama gerçekte Doran ona sadece yaşlı talipler bulmuştu çünkü bulmasa bunun şüpheli görüneceğini ve Arianne'in hepsini reddedeceğini biliyordu. Böylece Arianne Viserys'le evlenmekte serbest olacaktı.

Bu sırada Arianne'in Dorne'dan da talipleri oldu. Arkadaşı Andrey Dalt ve abisi Deziel onunla evlenmek istediler ve ilk aşığı Daemon Kum, Prens Doran'a bile gidip sordu ama reddedildi. Arianne babasının bir Dornelu'yla evlenmesini istemediğini ve Piçin bir Dorne Prensesi için eş olacak kadar değerli olmadığını düşündü. Babası reddettikten sonra Daemon Kum'la arkadaşlığı bir daha aynı olmasa da Arianne yıllar boyunca en az bir çocukluk arkadaşı ve Yüksek İnziva'dan Sör Gerold Dayne'in de dahil olduğu bir sürü aşık aldı.

Arianne yıllar boyunca babası ve onun yönetim şeklinden memnun olmadı, onu güçsüz ve kararsız olarak düşündü. Babası 298FS'de Su Bahçeleri'ne taşındığında Arianne Güneş Mızrak'ta kaldı. Oberyn, Güneş Mızrak'ta en yüksek yeri alırken Arianne kale kumandanı yapılmak ya da güç sahibi bir pozisyona getirilmek yerine "eğlence ve ziyafetler"in başına getirildi. Amcası Oberyn babasını görmek için ayda 2 kez Su Bahçeleri'ne giderken; Arianne yılda 2 kez çağrılıyordu bu da Arianne'in babasının onu varis olarak istemediği düşüncesini destekliyordu.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Prenses Arianne Martell - Katherine Dinger © tarafından

Kız kardeşi Daenerys Targaryen'ın kocası Khal Drogo tarafından verilen emirle Viserys Targaryen'ın Dothraki Denizi'nde ölmesi, Prens Doran Martell'in Arianne ve Viserys için planladığı gizli evlilik planlarına ve kızının bir gün Yedi Krallık'ı yöneteceği hayallerine son verir.

Kralların Çarpışması

Tyrion Lannister'ın Demir Taht ve Martell Hanesi arasında yaptığı ittifağın bir parçası olarak Prenses Myrcella Baratheon 14 yaşına geldiğinde Prens Trystane Martell'le evlenmek üzere Dorne'a gönderilir. Kral Muhafızları'ndan Sör Arys Oakheart tarafından yeminli kılıcı olarak eşlik eder. Prens Doran Martell'in Su Bahçeleri'nde olmasından dolayı Myrcella ve Arys'i Güneş Mızrak'a karşılamak Arianne'e düşer. Arianne Arys'i baştan çıkarmaya çalışır ama başarıya ulaşana kadar yarım yıl geçer.

Kılıçların Fırtınası

Lord Tywin Lannister, Tyrion Lannister'ı Sör Arys Oakheart'tan Prenses Myrcella'nın iyi olduğunu ve Arianne ile çok iyi anlaştığını yazan bir mektup aldığına dair bilgilendirir.

Kargaların Ziyafeti

Arianne ve Arys, Magali Villeneuve© tarafından

Prens Oberyn'in Kral Toprakları'ndaki ölümünden sonra Oberyn'in özellikle en büyük 3 kızı Obara, Nymeria ve Tyene'le birlikte Dorne Kızıl Yılan'ın intikamı için inlemektedir. Prens Doran görünüşte uzlaştırıcı yaklaşımı devam ettirirken 2 yıl Su Bahçeleri'nde kaldıktan sonra Güneş Mızrak'a döner. Gelişi üzerine ziyafet ayarlayan Arianne tarafından karşılanır.

Doran'ın haberi olmadan Arianne kardeşi Quentyn'in gizlice Dar Deniz'in karşısına gittiğini öğrenmiştir. Arianne, Lord Anders Yronwood'un- Quentyn'in şu anki vasisi- da Arianne'in yerine Quentyn'i Doran'ın varisi yapma planına dahil olduğundan korkar. Altın Mürettebat, Myr'le olan anlaşmasını bozduğunda onları Quentyn'in tuttuğundan ve Doran'ın desteğini alıp kendisinin doğum hakkını elinden alacağından korkar. Buna ek olarak Demir Taht'ı yatıştırmak için Doran Kum Yılanları'nı (en küçük olanlar bile dahil sadece Dorne'da bulunmayan Sarella hariç) yakalatır.

Doğum hakkına karşı sözde saldırıyla savaşmak, Elia ve Oberyn'in intikamını almak ve kuzenlerini özgürlüklerine kavuşturmak için Arianne komplosunu harekete geçirir: Arianne Prenses Myrcella Baratheon'u büyük kız kardeşin küçük erkek kardeşten önce tahta çıktığı Dorne kanunlarına göreYedi Krallık Kraliçesi olarak taçlandırarak Demir Taht ve Kral Tommen Baratheon'la bir savaş başlatmak istiyordur. Aynı zamanda kendi halkının da serbest bırakılmış Kum Yılanları'nın da etkisiyle bu dava için harekete geçeceklerini de umuyordur. Arianne, bunun kendisini babasını yerinden etmek için kaçınılmaz bir tercih yapmak zorunda bırakacağını tahmin eder. Babası ve erkek kardeşinin kalan günlerini tutsak olarak Su Bahçeleri'nde geçirmelerini ister.

Arianne, romantik buluşmalarından birinde Sör Arys Oakheart'ı planına yardım ve yataklık etmesi için manipüle eder. Arianne, Arys'e Myrcella'nın kraliçe olarak Arys'in Kral Muhafızları'nda olmasına rağmen evlenmelerine izin vereceğini vaat eder. Arianne aynı zamanda babasının doğum hakkını elinden alma girişimi hakkındaki şüphelerini ve sözde Lord Anders Yronwood ve Altın Mürettebat komplosunu anlatır. Arianne Arys'i Prens Doran Myrcella'yı Su Bahçeleri'ne getirmeden hareket etmek zorunda oldukları konusunda ikna eder. Gerçekte Arianne'in hoşlandığı ama sevmediği, yatak arkadaşı olarak yeterince iyi ama akılsız ve cesur salak olarak değerlendirdiği Arys'le evlenmek gibi bir niyeti yoktur.

Arys Arianne'e yardım etmeyi kabul eder bunun üzerine Arianne en yakın arkadaşlarını entrikasını gerçekleştirmek için çağırır: Andrey Dalt, abisinin varisi, Limonağaç Şövalyesi; Garin, Yeşilkan'ın Yetimi; ve Sylva Santagar, Santagar Hanesi'nin varisi. Siyah Yıldız olarak da bilinen Gerold Dayne'i tamamen güvenmese de grubu koruyabilecek güçlü bir kılıç olduğu için tutar. Bu sırada Arys'in kendilerine zaman kazandırmak için Myrcella'yı sahte bir hastalık kullanarak Myrcella'ya çok benzeyen hizmetçisiyle değiş tokuş yapıp kendisi yerine duracak bir dublör bulma görevi vardır. Arianne ve diğerleri Sör Arys ve Myrcella'yı Köpüktaş'ın terk edilmiş yerleşkesinde beklerler. Oradan Arianne Yeşilkan'a gitmeyi ve yetim teknesiyle batıya doğru yönelip Vaith'i geçip sonra karadan devam etmeyi planlar. Son durak olan Ellaria Kum'un babası Harmen Uller'ın yerleşkesi olan Cehennem Korusu'nda Arianne, Myrcella'yı Yedi Krallık Kraliçesi olarak taçlandırmayı ve isyan bayrağını kaldırmayı planlar.

Arianne Martell ve Arys Oakheart - Sacha Angel Diener tarafından

Köpüktaş'ta beklerken; Arianne planını gerçek dışı bulan ve Myrcella'yı öldürmenin istediği savaşı ayağına getireceğini üstü kapalı olarak söyleyen Siyah Yıldız'a karşı daha tedbirli olmaya başlar. Siyah Yıldız Dayne Hanesi ve Oakheart Hanesi arasındaki asırlardan beri süren düşmanlığı kastederek, Sör Arys'le olası bir karşılaşmayı ima eder. Arys ve Myrcella gelince Arianne şaşırmış kıza "Majesteleri" diye hitap eder ve diğer komplocuları Myrcella'nın doğum hakkını korumaya hazır arkadaşlar olarak tanıtır, bu sırada Arys'in Myrcella'ya amaçları hakkında hiçbir şey söylemediğini fark eder. Arys, Lord Tywin Lannister'ın oğlu Tyrion tarafından öldürüldüğü ve Dul Kraliçe Cersei Lannister'ın oğlu Tommen Baratheon için vekillik beklediğiyle ilgili Arianne'i bilgilendirir. Arianne bunu iyi haber olarak değerlendirir: tehlikeli düşman ölmüş, Lannisterlar kendi aralarında savaşıyor ve yönetici bir kraliçenin olması halkın eninde sonunda Myrcella'yı kraliçe olarak kabul etmesini kolaylaştıracaktır.

Arianne'in grubu tekneye geldiğinde tekneden Prens Doran'ın muhafız başı Areo Hotah ve bir düzine muhafız çıkınca girişim erkenden son bulur. Arianne grubuna kaçmayı ve Myrcella'yı korumalarını emreder ama durumun umutsuz olduğunu görünce kan dökülmeden boyun eğmek ister. Ama Arys umutsuz ihtimallere rağmen Hotah ve adamlarının üstüne gider, Arianne bunun yarısı kadar cesur ve yarısı kadar aptal bir şey görmediğini düşünür. Muhafızlar Arys'i arabeletle vururlar ve Hotah onu uzun baltasıyla zırhını ve kafasını keserek öldürür. Arianne umutsuzluk ve mide bulantısıyla yere düşerken Gerold Dayne öldürme amacıyla Prenses Myrcella Baratheon'a saldırır. Siyah Yıldız; Myrcella'yı ciddi bir şekilde yaralar, kız bir kulağını kaybeder, ve sonrasında Hotah'ın adamlarını atlatarak kaçmayı başarır. Arianne, babasının emriyle tutuklanırken planının nasıl bu kadar korkunç kan dökümüyle bittiğini merak eder. Hotah ona birinin planlarına ihanet ettiğini söyler. Arianne daha sonra Drey, Garin ya da Benekli Sylva'nın ona ihanet etmiş olması gerektiğini ve Sör Arys'in ilişkilerinin getirdiği utancı silmek için gittiği bir intihar dövüşü sırasında öldüğünü fark eder.

Prens Doran kızını güzelce düşenmiş bir kule hücresinde izole olmuş bir şekilde birkaç hafta boyunca tutar. Dışarıyla iletişim kurması yasaktır ve sadece kendisiyle iletişim kurmayan hizmetkarlar hücresine girer. Lord Harmen Uller'a mektup gönderme girişimi Doran tarafından engellenir ve bundan sonra Arianne açlık grevi yapmaya başlar. En sonunda Arianne babasının huzuruna getirilir. Doran Kral Muhafızları'ndan Sör Balon Swann'ın Güneş Mızrak'a gelmekte olduğunu ve bu sırada kendi sancaktarlarına Balon Swann'ı geciktirebilecekleri kadar geciktirmeleri yönünde emir verdiğini ama buna rağmen Balon'un en sonunda Güneş Mızrak'a gelip Myrcella'nın yarasını ve Arys'in ölümünü öğreneceğini söyler. Arianne, Doran'ın Myrcella'yı gerçekleşenler hakkında yalan söylemeye ikna etmesi için kendisine ihtiyacı olduğunu fark eder. İlk başta Doran'ın affını almak istese de sinirlendiği zaman Quentyn'e yazdığı mektubu okuduğunu da ortaya çıkararak Doran'ı kardeşlerinin ölümü üzerine pasif kalması, doğum hakkını elinden almaya çalışması konusunda suçlar. Doran en sonunda gerçeği söyler. Mektubun ve bariz pasifliğinin nedeninin Elia ve çocuklarının intikamını almak için oluşturduğu daha büyük bir planın bir parçası olduğunu açıklar. Arianne'e sadece yaşlı talipler önerdiğini çünkü gizlice onu Viserys'le, sürgün Targaryen kralı, evlendirme ve Lannister Hanesi'nin yıkımını kapsayıcı şekilde Demir Tahtı ele geçirmesinde yardımcı olma planı olduğunu söyler. Aynı zamanda Viserys'in öldüğünü ve kardeşi Quentyn'in Essos'taki Daenerys Targaryen'a gizli evlilik anlaşmasını tamamlamak için gönderildiğini söyler.

Ejderhaların Dansı

Arianne Martell, güzelliğini silah olarak kullanabilen birisi.

Sör Balon Swann ve eşlikçilerini Güneş Mızrak'a karşılamak için verilen ziyafette, Arianne yüksek onur yeri olan babasının sağına oturur. Obara, Nymeria, Tyene, Ellaria Kum, Areo Hotah ve Dorne soylularının yarısıyla birlikte Arianne ve Doran, Sör Gregor Clegane'in muhtemel kafatasının verilişine şahitlik eder.

Arianne Sör Balon'la flört eder ama kendisi yeminli kardeşi Arys kadar kolay bir şekilde dikkati dağılmaz ya da baştan çıkarılmaz. Arianne babasının planlarını saklamak için Myrcella'yı Sör Arys Oakheart'ı Sör Gerold Dayne'in öldürdüğü yönünde yalan söylemesi için ikna etmiştir. Doran herkesin Myrcella'nın kaldığı ve Balon'un Sör Gerold'ın yaptıklarını Myrcella'dan öğreneceği yer olan Su Bahçeleri'ne gitmesini planlamıştır. Doran'ın planına göre Myrcella; Sör Balon'a, Sör Gerold'a adaleti getirmesi için yalvaracaktır. Doran en büyük üç kum yılanına sırasıyla plandaki rollerini söyledikten sonra Arianne onlara iyi dileklerini sunar ve onlar gittikten sonra babasıyla birlikte kalır. Daenerys'in Westeros'a doğru olan yolculuğuna başladığına inanan Doran kızıyla Lys'ten bir donanmanın yola çıktığıyla ilgili haberleri paylaşır.


Kış Rüzgarları

Doran Martell Jon Connington'dan Elia'nın oğlu Aegon Targaryen'ın hayatta olduğunu söyleyen bir mektup alır ve aynı gece Arianne'i mektupla ilgili bilgilendirir. Arianne, Connington ve Aegon hakkındaki gerçeği öğrenmek için Güneş Mızrak'tan ayrılır. Arianne birkaç tane eşlikçiyle yolculuk eder: yeni yeminli kalkanı Daemon Kum, Joss Hood, Garibald Shells, Nate, Jayne Ladybright ve kuzeni Elia Kum. Yolculukları sırasında Fırtına Toprakları'na giden bir gemiye binmeden önce Hayalet Tepesi'ne gelirler.

Arianne Hakkında Alıntılar

Unutma bu kız Dornelu. Menzil'de, Dornelu adamları bu kadar asabi ve Dornelu kadınları bu kadar vahşi ve şehvetli yapan şeyin yemekler olduğu söylenirdi. Ateşli biberler ve tuhaf baharatlar kanını ısıtıyor, Elinden bir şey gelmiyor.

-Sör Arys Oakheart

Alıntılar

Sarhoşların zar atması gibi taht oyunları oynayan aptal, inatçı bir kızdım.
Arianne Martell: Başka bir yatağa gitmediğinizden emin misiniz? Başka bir kadına? Bana onun kim olduğunu söyleyin. Sizin için onunla dövüşürüm, çıplak göğüslerimle, bıçak bıçağa. Bir Kum Yılanı değilse tabii. Eğer öyleyse, sizi paylaşabiliriz. Kuzenlerimi çok severim.

Arys Oakheart: Başka bir kadınım olmadığını biliyorsunuz. Sadece... vazife.

Arianne Martell: O değersiz sürtük mü? Onu tanıyorum. Bacaklarının arası toz gibi kurudur ve öpüşleri sizi kanatır.

Beyaz olanı görüyor musun Quentyn? Pırıl pırıl yananı? O [Nymeria]]'nın yıldızı. Ve onun arkasındaki dumanlı şerit, onlar da on bin gemi. Nymeria bütün erkeklerden daha parlak yandı, ben de öyle yanacağım. Beni doğumla kazandığım haktan mahrum edemeyeceksin!
Öfke gözyaşından iyiydi, kederden iyiydi, suçluluk duygusundan iyiydi. Biri söylemişti, Arianne'in güvendiği biri. Arys Oakheart bu yüzden ölmüştü; kumandanın baltasıyla olduğu kadar, bir hainin fısıltısıyla katledilmişti. Myrcella'nın yüzüne süzülen kan da o hainin marifetiydi. Biri söylemişti, Arianne'in sevdiği biri. Bu, darbelerin en zalimiydi.
Yakışıklı çocuklar her zaman zaafı olmuştu özellikle karanlık ve tehlikeli olanlar.


Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dorne
Prensesi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lewyn
Martell
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Doran
 
Norvoslu
Mellario
 
Mors
 
Olyvar
 
Elia
 
Rhaegar
Targaryen
 
Birçok
kadın
 
Oberyn
Kızıl Yılan
 
Ellaria Kum
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Arianne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rhaenys
 
 
 
 
 
 
Obara Kum
 
 
 
 
 
 
 
Loreza Kum
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Quentyn
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aegon
 
 
 
 
 
 
Nymeria Kum
 
 
 
 
 
 
 
Obella Kum
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Trystane
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tyene Kum
 
 
 
 
 
 
 
Dorea Kum
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sarella Kum
 
 
 
 
 
 
 
Elia Kum