Arnolf Karstark

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Arnolf Karstark
Arnolf Karstark.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Lord Arnolf
Unvan Karhold Kale Muhafızı
Bağlılık Karstark Hanesi
Kültür Kuzey
Kitap(lar) Ejderhalarla Dans (görüldü)
Kış Rüzgarları (görüldü)

Arnolf Karstark, Lord Rickard Karstark 'ın amcasıdır. Karhold Kalesi muhafızıdır, fakat Stannis Baratheon 'un takipçileri kendisine nezaket gereği Lord Arnolf diye hitap etmektedir.

Görünüş

Arnolf sıska, çarpık ve yaşından dolayı beli bükülmüş biridir. Bir değnek yardımıyla yürür. Sol omzu sağ omzundan 10-15 cm kadar yukarıdadır. Cılız bir boynu; şaşı, gri gözleri ve kel kafasında ancak bir kaç tel saçı vardır. Dişleri sarı, dağınık gri-beyaz sakalının ucu çatallıdır. Theon Greyjoy 'a göre ona erkek demeye bin şahit ister.

Son Olaylar

Ejderhalarla Dans

Stannis Kuzey'e vardığını ve bütün kuzeyli lordlardan sadakat yemini istediğini ilan ettiğinde, Arnolf lehte cevap veren ve Stannis'e desteğini veren tek kuzeyli olmuştur. Fakat daha sonra Arnolf'un, eğer Stannis'e verdiği destek Demir Taht tarafından duyulursa Lannister'ların elinde tutsak olan Karhold Lordu Harrion Karstark 'ın idam edilmesi umuduyla böyle bir şey yaptığı anlaşılmıştır. Harrion'un ölümü Arnolf'u varis yapacak ve sonrasında Alys Karstark 'ı oğlu Cregan Karstark ile evlenmeye zorlayarak Karhold'a hakim olabilecekti. Ayrıca Arnolf, Stannis'i kuzeyin içlerine çekerek Dehşet Kalesi 'ne saldırmaya ikna etmek için Roose Bolton ve Ramsay Kar ile gizli işbirliği içindeydi. Böylece yarı yolda Arnolf'n kuvvetleri Stannis'le karşılaşacak ve kuşatma başladığı anda Arnolf taraf değiştirecekti. Roose, Arnolf'a yapacağı bu hizmet karşılığında affedilme vaadini vermişti. Lakin Jon Snow 'un tavsiyesiyle, Stannis Deşet Kalesi'ne saldırmak yerine Derinorman Kalesine saldırır ve bu plan boşa çıkar. Stannis Kışyarı 'na saldıracağı sırada Arnolf ordusuyla birlikte Stannis'e yetişir. Yaklaşmakta olan çarpışmada Stannis'e ihanet etmeyi planlamaktadır. Fakat bu komplo da, Cregan'la ayarlanan evliliğinden kaçarak Sur 'a sığınan Alys Karstark tarafından Jon'a haber verilir. Jon, Arnolf'un ihanetini bildiren bir mesaj göndererek Stannis'i uyarır.

Kış Rüzgarları

Jon'un mesajı zamanında ulaşır ve Stannis; Arnolf, oğlu Arthor ve üç torununu kahvaltısını yaptığı sırada huzuruna çıkartır. Girdikleri sırada Arnolf bir köşede zincirli duran Theon Greyjoy'u farkeder ve Stannis'in kendi planından haberdar olduğunu anlar.Stannis'in şövalyeleri beş Karstark'ın etrafını sarar, torunlarından ikisi direnmeye çalışır ve feci halde yaralanır, fakat Arnolf kıpırdamaz. Stannis beşinin de öleceğine fakat çabuk bir ölüm mü, yoksa yanarak mı olacağına, yapacakları işbirliğinin belirleyeceğine dair yemin eder.