Ashara Dayne

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Ashara Dayne
Ashara dayne.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Dayne Hanesi
Kültür Westeros
Ölüm 283FSKayan Yıldız
Kitap(lar) Taht Oyunları(Bahsedildi)
Kralların Çarpışması(Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası(Bahsedildi)
Ejderhalarla Dans(Bahsedildi)

Ashara Dayne, Dayne Hanesi'ne bağlı soylu bir kadın, ünlü şövalye Arthur Dayne'in kız kardeşi. Robert'ın İsyanı'ndan kısa süre sonra intihar etmiştir.

Görünüm

Ashara,uzun siyah saçlara ve menekşe rengi gözlere sahipti. Olağanüstü güzelliğiyle bilinirdi.Barristan Selmy (ve söylentilere göre Eddard Stark)'ta dahil, bir çok erkek ona aşıktı.

Geçmişi

Ashara, prenses Elia Martell'in nedimesiydi. Harrenhall Turnuvası'nda bulundu ve Eddard Stark'da dahil pek çok erkekle dans etti. Neşe Kulesi'nde olan olaylardan sonra, Eddard Stark Arthur Dayne'in ölümünü bildirmek ve ünlü kılıcı Şafak'ı aileye teslim etmek için Kayan Yıldız'a gitti. Bunun üzerine Ashara, Kayan Yıldız'ın yüksek kulesinden atladı. Ölüsü hiç bulunamadı. Bu olaylardan sonra, Eddard Stark yanında piç oğlu Jon Kar ile birlikte Kışyarı'na döndü ve çocuğun annesinin adını hiç açıklamadı. Bunun üzerine, çocuğun Ashara Dayne'in oğlu olduğu ve kadının kardeşinin ölümünün üzerine, çocuğunun da elinden alınmasına dayanamadığı için intihar ettiği dedikoduları ortaya çıktı. Sör Barristan Selmy ise, Ashara'nın ölü doğan bir kız bebek dünyaya getirdiği için intihar ettiğini öğrendi. Selmy'e göre, bir Stark erkeği Harrenhall Turnuvası sırasında kızı hamile bırakmıştı. Ashara ölü doğan bebeğinin acısına ve bu utança dayanamayıp kendini öldürmüştü.

Aile

 
 
 
 
 
 
BilinmeyenDayne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilinmeyen Dayne
 
{Ashara Dayne}
 
 
{Arthur Dayne}
 
Allyria Dayne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edric Dayne