Ashford Turnuvası

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Ashford Turnuvası 209 AL yılında gerçekleşti. Kral Eli'nin ölümü nedeniyle, bilinen en ünlü turnuvalardan biridir. Lord Ashford kızının 13. isim gününü kutlamak için bu turnuvayı düzenlemişti. Kızı, Aşk ve Güzellik Kraliçesi seçilmiş ve onurunu savunmak için beş tane şampiyon olmuştu. Bütüm katılımcılar birbirine meydan okuyan olacaktı fakat eğer biri mevcut şampiyonu veya herhangi bir şampiyonu mağlup ederse onun yerine yeni şampiyon olarak gelecekti.Üç günlük mızrak dövüşü müsabakalarından sonra kalan şampiyonlar Lord Ashford'un kızının Kraliçe ünvanını elinde tutup tutmayacağına yada ünvanın başka birine mi verilip verilmeyeceğine karar vereceklerdi.

Atlı Mızrak Dövüşü

Dövüş alanında kuzey-güney şeklinde beş şerit yer alıyordu böylece katılımcıların hiçbirinin gözleri güneşi görmeyecekti.

Beş orijinal şampiyonlar:


Diğer Katılımcılar

Sör Raymun Fossoway, Sör Steffon Fossoway, Prens Baelor Targaryen, Prens Maekar Targaryen
Sör Grance Morrigen, Sör Uzun Duncan, Prens Aegon Targaryen, Lord Ashford, Sör Manfred Dondarrion.

Yedi'nin Yargılaması

Uzun Duncan ve Prens Aerion Targaryen arasında şiddetli bir kavga çıkmıştır. Duncan'ın Prens Aerion'u geri savurmayı başardığı bir kavgadır. Duncan kendi adını temize çıkarmak için Yedi'nin Yargılamasını istemiştir. Prens Daeron Targaryen'da Duncan tarafından taciz edildiğini iddia ederek davaya katılmıştır. İki tarafta Ashford Çayırında karşı karşıya gelmiştir.


Davalı Sör Uzun Duncan adına;


Davacılar, Prens Aerion Targaryen & Prens Daeron Targaryen adına;