Atranta'nın Vance Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Atranta'nın Vance Hanesi
Hanesi Vance of Artranta.PNG
Hane arması dörde bölünmüş zeminin çaprazlamasına olacak şekilde; beyaz zemin üzerine yeşil ejderha, siyah zemin üzerine beyaz bir kule
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Atranta
Şimdiki Lord Lord Norbert Vance
Bölge Nehir Toprakları, Westeros
Unvan Atranta Lordu
Varis Sör Ronald Vance
Bağlılık Harrenhal-Baelish Hanesi
Diğer Kol(lar) Yaya Durağı-Vance Hanesi
Kurucu Armistead Vance

Atranta Vance Hanesi, Nehir Toprakları'nda iki kola ayrılan büyük ve soylu bir hanedir, diğer kolu Yaya Durağı-Vance Hanesi'dir.

Armaları yada sözleri kitaplarda görünmez. Yarı resmi kaynaklara göre armaları dörde bölünmüş zeminin çaprazlamasına olacak şekilde; beyaz zemin üzerine yeşil ejderha, siyah zemin üzerine beyaz bir kuledir.

Tarihi

Armistead Vance, Kral Tristifer IV Mudd'u yenilgiye uğratarak Andal fatihlerinin en güçlüsü olur.

Justman Hanesi'nin çöküşünden sonraki yüzyılda Vance'ler Nehir Toprakları'ndaki ihtilaflı krallıklardan biri olur. Atranta'nın Vance'ları Kral Humfrey I Teague'ye karşı yapılan isyanda Blackwood ve Tully'lerin yanında yer alır. Her iki Lord Vance'da bu isyanda katledilir.

Lord Norbert Vance ve Brynden Tully beraber Lord Darry'nin yaverliğini yaparlar.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Diğer nehir lordları gibi Lord Norbert, Beş Kralın Savaşı sırasında Robb Stark'a katılır. Oğulları savaşta onun ordusuna katılır. Catelyn Tully kardeşi Edmure'yi Roslin Frey'in beklediği eksiklerin olmadığını görünce azarlar sonra ona kızın nasıl göründüğünü diğer arkadaşlarının arasında Genç Vance'nın tercihini sorar. Edmure'nin arkadaşları Sör Ronald, Sör Ellery, Sör Hugo ve Kirth Vance'dır.

Bilinmeyen bir Vance'ın Kızıl Düğün sırasında Kara Walder Frey tarafından öldürüldüğü görülür. Kim olduğu bilinmiyor ama Norbert'ın oğullarının hayatta oldukları biliniyor.

Kral Tommen savaştan sonra Lord Vance'a af belgesi imzalar. Affın, Atranta Lordu için mi Yaya Durağı Lordu için mi yazıldı bilinmiyor ancak kral barışı memnuniyetle karşılanmıştır.

Kargaların Ziyafeti

Sör Hugo Vance Kızıl Düğün'de hayatta kalır ve muhtemelen Demir Taht'a hanesinin sadakatini bildirmek için Kral Toprakları'na rehine olarak gider.

Nehirova Kuşatması sırasında Sör Jaime Lannister'a katıldı. Vance Hanesi'nin iki dalıda Nehirova Kuşatması'nda mevcutturlar ve lordları savaş meclisinde yer alır. Lord Norbert kuşatma altındaki Brynden Tully'le müzakere edebileceğini, onu tanıdığını ve onunla yaverlik yaptığını söyler ancak teklifi geri çevirilir.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Atranta-Vance Hanesi

 
 
 
 
 
 
 
Norbert
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ronald Kötü
 
Hugo
 
Ellery
 
Kirth
 
Jon
 
 


Ana dalı belirtilmemiş hane üyeleri

Tarihi Üyeler

  • Armistead Vance, Andal fatihlerinin en güçlüsüydü.
  • Lord Robert Vance, Fırtına Krallığı döneminde bir süre Nehir Kralı oldu; hangi Vance dalına mensup olduğu bilinmemektedir.