Aurane Su

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
545px-House Velaryon.svg.png
Aurane Su
VelaryonBastard.png
Aurane Su TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Akıntıtaşı Piçi
Unvan Büyük Amiral
Lord
Suların Lordu
Bağlılık Velaryon Hanesi
Irk Valyrian
Kültür Taç Topraklı
Doğum FS 277 veya FS 278
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Aurane Su yada bilinen adıyla Akıntıtaşı Piçi, Velaryon Hanesi'nden bir piçtir. Akıntıtaşı Efendisi, Dalgalar Lordu Monford Velaryon'un piç kardeşidir.

Görünüş ve Karakter

Aurane yakışıklı, zayıf, gümüş-altın saçlı ve gri-yeşil gözlüdür. Çenesinde bir yarık vardır ve sakallıdır. Cersei Lannister Auran'ni Rhaegar Targaryen'e benzetir ancak yüzü daha dardır.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Aurane Beş Kralın Savaşı sırasında Stannis Baratheon'a yeminli Velaryon Hanesi'yle birlikte onun için savaşır. Karasu Savaşı'ndan sonra Aurane yakalanır ve Kral Joffrey Baratheon'a diz çöker.

Kargaların Ziyafeti

Aurane, Stannis'in emrinde savaştığından dolayı affedilir, Vekil Kraliçe Cersei Aurane'in kendisini arzuladığını düşünür. Cersei Kral Tommen Baratheon'un konseyinde daha önce Donanma Başı olan görevi Büyük Amiral olarak değiştirip Aurane'i yeni amiral ilan eder. Aurane kraliyet filosunun Karasu'da yok edildiği için yeni bir filonun kurulması gerektiğini söyler ve bunun için altınları alır. Yüce Üstat Pycelle yeni inşa edilen dromondlar için Karasu'daki gaziler yerine genç adamlar atamasından şikayetçidir.

Aurane Cersei'ye Ejderha Kayası Kuşatması sırasında Sör Loras Tyrell'ın ağır yaralandığını söyler. Cersei Aurane'nin Ejderha Kayası'nı istediğini çünkü Küçük Konsey'deki lordluğunun sadece boş bir unvan olduğunu düşünür ancak konumu bakımından Rosby'nin daha uygun olacağını iddia eder. Kraliçe Margaery Tyrell'ın tutuklanmasının ardından Aurane Kraliçe Cersei'ye, Kral'ın Şehri'nde artan karışıklığa bağlı olarak barışın devam etmesi ve Lord Mace Tyrell'ın kızını kurtaramaması için gemileri Karasu Koyu'na götüreceğini söyler. Kraliçe Cersei Yedi İnancı tarafından tutuklandıktan sonra onu ziyaret eden Qyburn Lord Su'yun tutuklanmadan hemen sonra başkentten yeni gemilerle kaçtığını söyler.

Kış Rüzgarları

Valena Toland'a göre Basamaktaşı'ndaki İşkenceci'nin Koyu'nda yeni bir korsan-kral ortaya çıktığını, adının Lord Su olduğunu ve üç katlı savaş gemileri olduğundan bahseder. Bu açıklamada ki gemilerin Kral Tommen Baratheon'un gemileri olduğu düşünülür.

Aile

 
Bilinmeyen
Kadın
 
Bilinmeyen Velaryon
 
Eşi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aurane Su
 
Monford
 
Bilinmeyen
Kadın
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Monterys
 
 


Alıntılar

Jaime: Aurane Su'yu baş kaptan yapacağına dair dedikodular var.

Cersei: Biri beni gammazlıyor mu? Su, bu görev için gayet uyugun. Hayatının yarısını gemilerde geçirdi.

Jaime: Hayatının yarısını mı? Adam yirmi yaşından büyük olamaz.

Cersei: Yirmi iki. Ne fark eder? Babam Aerys Targaryen tarafından el ilan edildiğinde yirmi bir yaşında bile değildi. Tommen'ın yanında, şu buruş buruş ihtiyarlar yerine genç adamlar olmasının vakti geldi. Aurane güçlü ve zinde.

Jaime: Paxter Redwyne daha iyi bir seçim olur. Westeros'daki en büyük donanmayı kontrol ediyor. Aurane Su bir kayığı komuta edebilir, ona bir kayık alırsan tabii.

Jaime Lannister'dan Cersei Lannister'a