Ay Kapıları'nın Royce Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
(Ay Kapıları-Royce Hanesi sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
Ay Kapıları'nın Royce Hanesi
  AykapılarıRoyce.png
Hane arması Runik zemin üzerine mor zeminde siyah kale kapısının içerisinde beyaz ay
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Ay Kapıları
Şimdiki Lord Lord Nestor Royce
Bölge Vadi, Westeros
Unvan Ay Kapıları Lordu
Varis Sör Albar Royce
Bağlılık Arryn Hanesi

Ay Kapıları'nın Royce Hanesi, Vadi'nin Ay Kapıları'nda yer alan soylu bir hanesidir. Taşyazı'nın Royce Hanesi ile akrabadırlar. Yarı resmi kaynaklara göre armaları runik zemin üzerine mor zeminde siyah kale kapısının içerisinde beyaz aydır. Sözleri bilinmemektedir.

Tarihi

Ay Kapıları'nın Royce'ları Taşyazı'nın Royce'larının yan dalıdır. Vadi'deki asil hanelerle evlilik yaptılarsada Stark Hanesi gibi büyük hanelerlede evlilikleri olmuştur. Lord Raymar Royce'un küçük oğlu Benedict Royce Jocelyn Stark'la evlendi ve çocukları oldu. Catelyn Tully'e göre Vadi'deki asil hanelerle evlenen üç kızları vardı. Waynwood, Corbray ve Templeton hanelerinin üyeleri ile evlendikleri söylenir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Nestor Royce, Kral'ın Şehri'nde Kral Eli olan Lord Jon Arryn'in yokluğunda on dört yıl boyunca Vadi'nin Yüksek Kahyası olmuştur, birçok söylentiye göre Robert Arryn'in yaşı gelene kadar naiplik yapacağı söylenir. Nestor dul Leydi Lysa Tully'ye talip olarak kendini teklif eder ancak reddedilir. Nestor, Ay Kapıları'na gelen Leydi Catelyn Tully, Sör Brynden Tully, Tyrion Lannister ve Bronn'u misafir eder.

Nestor ve oğlu Sör Albar Royce Tyrion Lannister'ın turnuvasında tanıklık eder.

Joffrey Baratheon'un konseyinde Lord Royce'ları ve onların oğullarını biat etmeye çağırır gelmedikleri durumda ise isyan eden soylular arasında olacakları söylenir.

Kılıçların Fırtınası

Robb Stark, kardeşleri Bran ve Rickon'un ölmeleri, kız kardeşi Sansa'nın Tyrion Lannister'la evlenmesi ve diger kız kardeşi Arya'nın kayıp olmasıyla kimi varis olarak seçeceğini düşünür. Annesi Catelyn Tully Jocelyn Stark ve Benedict Royce'un soyundan gelen birinin varisi olabileceğini söyler.

Leydi Lysa Tully onunla evlenmek isteyen kişileri saydığında Nestor Royce'uda söyler, onu korkunç bulduğunu itiraf eder.

Kargaların Ziyafeti

Lord Nestor, oğlu Sör Albar Royce ve Sör Marwyn Belmore Leydi Lysa'nın cinayetinden şüpheli Marillion'u dinlemek için Kartal Yuvası'na gelirler. Ay Kapıları hiçbir zaman potansiyel bir kale olmamıştır ancak Leydi Lysa'nın ölümünden sonra Vadi'nin Koruyucusu Lord Petyr Baelish, karısının isteği olduğunu söyleyerek kaleyi sonsuza kadar Royce'lara verir. Nestor'a söylediği şekliyle sadık hizmetleri için verilen bu kale daha sonradan Alayne'e söylediği gibi destekleri parayla alındığı için verilen bir hediyedir.

Nestor, kuzeni Yohn Royce ve diğer İstidacı Lordlar geldiğinde kalesinin kapılarını kapatır. Garnizonu üç yüz askerden az olmasına karşın altı lordun her biri biner asker getirir. Lord Petyr Baelish'le barış şartlarını konuşmak için Kartal Yuvası'na tırmanıldığında eşlik eder.

Nestor kızı Myranda Royce'u evlendirir ancak düğün gecesi kocasıyla ilişkiye girerken damat ölür. Lord Nestor kızı ile Harrold Hardyng arasında bir evlilik olması için teklif yapar ancak Leydi Anya Waynwood bunu reddeder.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Ay Kapıları-Royce Hanesi

 
Nestor
 
Bilinmiyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Albar
 
Myranda
 
Bilinmiyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Ana dalı bilinmeyen hane üyeleri;

Hane Halkı

Tarihi Üyeler