Bakir Qarl

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Qarl
Bakir Qarl TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Bakir Qarl
Irk Demirdoğumlu
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Qarl yada bilinen adıyla Bakir Qarl, Balon Greyjoy'a yeminli Demirdoğumlu bir savaşçıdır. Köle torunudur.

Görünüş ve Karakter

Bakir Qarl sakalsız ve pembe yanaklıdır. Omuzlarına değen uzun düz saları vardır. İnce ve uzun vücudu bir yüzücüyü andırır. Qarl Demir Adalar'ın en sert savaşçılarından biridir. Uzun kılıç kullanır ancak binicilikte iyi değildir.

Hayatı

Asha Greyjoy serinin başlamasından üç yada dört sene önce Qarl ile ilk tanıştığında Qarl sakal bırakmaya çalışmıştır ancak bıraktığı sakal Asha tarafından şeftali tüyüne benzetilir. Hiç şeftali görmeyen Qarl'ı Asha, bir sonraki güney yolculuğuna davet eder. Güzel Ada, Lannis Limanı ve Arbor'da ticaret yaparlar; Basamaktaşı'nda Lys'li korsanlara baskın düzenlerler. Qarl ve Asha Arbor'da iken şeftali bulurlar ve o gece birlikte olurlar.

Qarl ADWD.jpg

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Qarl ile iki arkadaşı Skyte ve Uller Lord Limanı'nda Theon Greyjoy ve Esgred'la karşılaşır. Skyte kardeşi Eldiss'in nasıl öldüğünü anlatır. Esgred Theon'a, Skyte ve Uller'ı müretttebatına almasını tavsiye eder.

Kargaların Ziyafeti

Qarl, Asha'nın gemisi Kara Rüzgar 'ın mürettebatından biridir. Kral Şurası için yapılan eğlencelerde Parmak Dansı'nda Eldred Codd'u yener. Qarl Kral Şurası'nda Asha'nın şampiyonlarından biri olur ancak Euron Greyjoy Demir Adalar ve Kuzey Kralı seçilir.

Ejderhaların Dansı

Asha destekçilerinin geri kalanıyla birlikte bir dahaki hamlesini tasarlarken yanında Qarl'da vardır, Asha Greyjoy'la birlikte Derinorman Kalesi'nden yelken açmaya hazırlanır. Qarl, Galbart Glover'ın odasında Asha ile birlikte olur.Stannis Baratheon'un ordusuyla yapılan mücadelede Asha, Tris ve birkaç Demirdoğumlu'nun yanında Qarl'da esir alınır.

Qarl ve diğer Demirdoğumlu'lar daha sonra Tycho Nestoris'in fidye vermesi sonucu kurtulur. Braavos'lu bankacı, ordusuyla Kışyarı'na yürüyüşe geçen Stannis'e ulaşmak için eskorta ihtiyaç duymuştur.