Ball Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Ball Hanesi
Ball.png
Hane arması Beyaz zemin üzerinde kırmızı kol arması ve içinde 3 beyaz top
Sözler Bilinmiyor
Bölge Menzil
Bağlılık Tyrell Hanesi

Ball Hanesi Menzil'in soylu hanelerinden biridir. Armaları Beyaz zemin üzerinde kırmızı kol arması ve içinde 3 beyaz toptur.

Tarih

Kökenleri

Ball Hanesi çok eski bir hanedir. Efsanelere göre Ball'lar Garth Yeşilel'in kızı Tilki Florys' in 3 kocasından birinin soyundan gelmektedirler.

Blackfyre İsyanı

Sör Quentyn Ball, nam-ı diğer Ateştopu, Kral IV. Aegon hüküm sürerken Kızıl Kale'de cephane başıydı. Kral IV. Aegon Quentyn Ball'a Kral Muhafızları'nda yer alma sözü vermişti. Fakat Kral sözünü tutamadan öldü. Oğlunun saltanatı başladığında Kral II. Daeron, Quentyn'i pas geçti. Bu olay Quentyn Ball'ın Birinci Blackfyre İsyanı' nda Daemon Blackfyre'ın yanında yer almasındaki en büyük etken olmuştur.

Quentyn, Lord Damon Lannister' ın yenilmesine karşın, Lannis Limanı' nın dışında Lord Lefford' u katletmiştir. Ateştopu, Daeron'un tutuklamak için gönderdiği Kral Muhafızları' nın elinden Daemon' u kurtardı. Quenty, Lady Penrose' un bütün oğullarını en genç olanı kurtarmak için öldürdü, annesine duyduğu saygıdan ötürü çocuğu öldürmekten kaçındı. Ateştopu, Kızıl Çimen Savaşı'ın arifesinde öldü.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Ball Hanesi

Buz ve Ateşin Şarkısı zaman diliminde bilinen Balllar:

  • Henüz görülen bir Ball yok.

Tarihi üyeler