Ballabar

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Ballabar
Ballabar.png
Karakter Bilgisi
Unvan Üstat
Bağlılık Redwyne Hanesi
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Ballabar, Arbor'daki Redwyne Hanesi'nin hizmetinde olan bir üstattır. Yuvarlak, pembe yüzünde ince, kahverengi bir sakalı vardır. Yetenekli bir şifacı olduğu söylenir.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Üstat Ballabar, Karasu Savaşı'ndan sonra Kral'ın Şehri'ne giden Lord Paxter Redwyne'i takip eder. Cersei Lannister'ın talebi üzerine, savaşta ciddi bir şekilde yaralanan Tyrion Lannister ile ilgilenmesi için görevlendirilmiştir. Eski Kral Eli Tyrion, Ballabar'ı kovmuştur çünkü üstada Tyrion'ı öldürme emri verildiğinden şüphelenir. Ballabar'ın yerini Üstat Frenken alır.

Kılıçların Fırtınası

Kral Joffrey Baratheon'un kraliyet düğünü sırasında Ballabar, bir Rowan şövalyesi tarafında bıçaklanan Dornelu adamı tedavi eder.

Kendi düğününde ölen Joffrey'nin cesedini Frenken ile birlikte açmıştır ve kralın güvercin turtası ile boğulmadığını kanıtlamışlardır. Joffrey'nin ölümü için yapılan Tyrion'ın duruşmasında kovuştuma için otopsi bulgularını sunması ve zehrin kullanıldığını beyan etmesi için Ballabar, şahit olarak çağrılmıştır.

Kargaların Ziyafeti

Ballabar, Karasu'da ciddi bir şekilde yaralanan Lancel Lannister'ın durumunu Naip Kraliçe Cersei'nin Küçük Konsey'ine bildirir. Lord Kumandan Jaime Lannister, genç kral Tommen Baratheon'a yapılabilecek herhangi bir zehirlenme teşebbüsüne karşı tedbirli olmak için Ballabar'ı yanına almıştır.