Bar Emmon Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Bar Emmon Hanesi
Bar Emmon.PNG
Hane arması beyaz zemin üzerine gri ağda mavi kılıç balığı
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Keskin Burun
Şimdiki Lord Lord Duram Bar Emmon
Bölge Taç Toprakları, Westeros
Unvan Keskin Burun Lordu 
Bağlılık Ejderha Kayası-Baratheon Hanesi
Kurucu Togarion Bar Emmon
Kurulma Tarihi Andal İstilası sırasında

Keskin Burun'un Bar Emmon Hanesi, Taç Toprakları'nda Keskin Burun'u yöneten soylu hanelerden biridir. Ejderha Kayası'na yeminlidirler. Armaları beyaz zemin üzerine gri ağda mavi kılıç balığıdır. Sözleri bilinmemektedir.

Tarihi

Togarion Bar Emmon Andal İstilası sırasında Karasu Koyu'nun kuzeyinde küçük bir krallık kuran Andallı komutandı ancak bu durum onlardan daha güçlü olan  Duskendale'ın Darklyn'leri tarafından itiraz edilir.

Togarion Fırtına Kralı Qarlton II Durrandon'a rakip olan Danseden Kaya Kralı Josua Massey'in kızı ile evlenir, Bar Emmon'lar Massey Kancası'nı ve Karasu'yu terk ederler. Qarlton Josua'yı mağlup etmesine rağmen Togarion Danseden Kaya'ya gelen Fırtına Toprakları ordusunu yener, Bar Emmon Hanesi yeni yerleşkesi olarak Keskin Burun'u inşa ederler ve bir kukla olarak kullandıkları Josua'nın oğluna Massey Kancası üzerinde krallık kurarlar. Ancak sonunda yeniden bölge Fırtına Toprakları'na katılır.

Fetih Savaşı öncesinde Bar Emmon Hanesi Fırtına Burnu'nun Fırtına Kralı olan Durrendon Hanesi'ne yeminlilerdi ancak Ejderha Kayası'nın Targaryen Hanesi ile yakın ilişkileri vardı. Bar Emmon'lar Fatih Aegon Westeros'u işgal etmeye başladığında  Fırtına Kralı Küstah Argilac yerine onu desteklediler. Fetihten sonra Taç Toprakları'nın oluşturulmasıyla Bar Emmon'lar, Fırtına Burnu'na Durrendon'ların ardından geçen Baratheon Hanesi'nin yerine Ejderha Kayası'na yemin ettiler.

Ejderhaların Dansı sırasında Lord Bar Emmon Kraliçe Rhaenyra Targaryen'in Siyah Konseyi'ndeki üyelerden biriydi.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Stannis Baratheon Bar Emmon'da dahil Ejderha Kayası'na yeminli hanelerin fakir olduklarından yakınır. Stannis'in filosuna Bar Emmon Hanesi'nin katkısı Kılıçbalığı adlı gemidir.

Davos Seaworth Ejderha Kayası'nın septi yanarken Lord Duram Bar Emmon'un yüzünün griye döndüğünü görür.

Kılıçların Fırtınası

Stannis geldikten sonra Kara Kale'de Bar Emmon sancakları görülür.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Bar Emmon Hanesi

Tarihi Üyeler