Barba Bracken

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Bracken Hanesi.png
Barba Bracken
Bracken Hanesi.png
Barba Bracken.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Bracken Hanesi
Irk Nehirli
Doğum 155FS
Kitap(lar) Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)
Buz ve Ateşin Dünyası (Bahsedildi)

Leydi Barba Bracken, Baelor I, Viserys II ve Aegon IV Targaryen döneminde Bracken Hanesi'nin üyesidir. Değersiz Aegon'un beşinci metresidir.

Görünüş

Barba dolgun vücutlu ve siyah saçlıdır. Neşelidir ancak mütevazi değildir. Blackwood'lar Barba'nın Melissa Blackwood kadar güzel olmadıklarını iddia ederler.

Hayatı

Prenses Daena, Prenses Rhaena ve Prenses Elaena Targaryen Kızıl Kale'de Bakire Kubbesi'nde tutsak edildiklerinde, Kral Baelor I Targaryen'e yalakalık yapmak isteyen şövalye ve lordlar kendi kızlarını prenseslere yoldaşlık yapmaları için Bakire Kubbesi'ne gönderirler. Baelor'un saltanatının sonlarına doğru Taş Çit'ten Lord Bracken'in kızı Barba'da prenseslerin yanına gönderilir. Kral Baelor I Targaryen 171FS'de öldüğüne yerine geçen Kral Viserys II Targaryen; Daena, Rhaena ve Elaena'nın tutsaklığına son verir ve Barba böylece Prens Aegon ile tanışır.

Kral Viserys 172FS'de öldüğünde Prens Aegon Demir Taht'a geçer, Lord Bracken'i Kral Eli olarak atar ve kızı Barba'yı resmen beşinci metresi olarak alır. Leydi Barba, Kraliçe Naerys Targaryen'in ağır yaralandığı doğumundan iki hafta önce Aegor Nehir'i doğurur. Naerys ölümün kıyısındayken Kral Eli Lord Bracken Kral Aegon'un Barba'yla evliliğini açıkça konuşmaya başlar. Ancak Kraliçe Naerys iyileşir ve Leydi Barba'nın kralla evlendirileceği söylentileri skandala dönüşür. Hem Prens Daeron hem Prens Aemon Barba ve oğlunun konseyden çıkarılması konusunda krala baskı yapar. Barba Aegor'u yetiştireceği Taş Çit'e götürür.

Barba'dan sonra Kral Aegon Leydi Melissa Blackwood'u metresi olarak alır. Bunun üzerine Barba ve babası 177FS'den itibaren küçük kız kardeşi Bethany Bracken'i eğitmeye başlarlar. Bununla birlikte 178FS'de Bethany Kral Muhafızları'ndan yakışıklı şövalye Sör Terrence Toyne ile yatakta basılır, hem Bethany hem de babası idam edilir.

Barba'nın Göğüsleri

172FS'de Kral Aegon IV Targaryen Taş Çit'i ziyaret ettiğinde Anne'nin Göğüsleri'ni görür, metresi Barba'nın dolgun göğüslerine ithafen bölgeye Barba'nın Göğüsleri adını verir. Barba'nın konseyden çıkarılmasından sonra kral yeni metres olarak Melissa Missy Blackwood'u alır, Barba Melissa'nın göğüsleri için oğlan çocuğu kadar düz demiştir. Aegon Barba'nın Melissa hakkında ki söylediklerini duyduğunda tepelere Missy'nin Göğüsleri adını verir ve toprakları Blackwood Hanesi'ne verir. Blackwoos'lar bölgeye Missy'nin Göğüsleri adını verirken Bracken'ler hala Barba'nın Göğüsleri adını verir.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Hoster Blackwood Sör Jaime Lannister'a Blackwood ve Bracken'lerin neden Göğüsler'i farklı isimlerle andıklarını anlatır.

Aile

 
 
 
 
 
Lord Bracken
 
Bilinmiyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Barba
 
Aegon IV Targaryen
 
Bethany
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aegor Nehir