Barbrey Dustin

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Barbrey Dustin
Srg1y.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Höyükler Leydisi
Bağlılık Dustin Hanesi
Ryswell Hanesi
Kültür Kuzey
Lord William Dustin
Kitap(lar) Ejderhalarla Dans

Barbrey Dustin Höyükler’in leydisidir. Lord Rodrik Ryswell ’in en küçük kızı ve Lord William Dustin’in duludur.

Görünüş ve Kişilik

Göz ve ağzının çevresinde kırışıklıklar olmasına rağmen hala uzun boylu, ciddi görünüşlü ve etkileyicidir. Eşit sayıdaki gri ve kahverengi saçlarını başının arkasından dul düğümü şeklinde bağlamıştır. Zeki olmakla birlikte yılların keskinleştirdiği acımasız bir kadındır. Leydi Barbrey’in Höyüklerin tepesinde dalgalanan kişisel sancağı dört damanın üzerine çapraz yerleştirilmiş Dustin Hanesi'nin uzun baltalarıyla sivri uçlu taç ve babası Rodrik Ryswell’in altın at başıdır.

Geçmiş

Barbrey gençliğinde bekaretini alan Brandon Stark’a deli gibi aşıktı. Brandon’ın Catelyn Tully ile evlenmeyi hiçbir zaman istemediğini, bu fikrin Rickard Stark’ın üstadı tarafından lordun aklına sokulduğunu iddia etmiştir. Üstatlara karşı genellikle aşırı derecede güvensizdir ve onlardan “gri fareler” olarak bahseder.Kocası William savaşa at sürdüğünde ona babasının sürüsünün gururu kırmızı bir küheylan hediye etmiştir. Lord William bu atın sırtında geri döneceğine dair söz vermiştir.Savaştan sonra Lord Eddard Stark, Neşe Kulesi’nde ölen kocasının küheylanını geri getirmiştir. Eddard’a karşı kocasının kemiklerini kuzeye getirmediği ve atalarına ait ocakta yanmasına engel olduğu için şiddetli bir kin beslemiştir. Bu kin yüzünden Höyükler Bolton Hanesi'ne büyük ölçüde sadık olmuştur.

Son Olaylar

Ejderhalarla Dans

Barbrey, Ramsay Bolton ile sahte Arya Stark ’ın düğününde hazır bulunmuştur. Geçmişi ve hikayesinin büyük bölümünü Theon Greyjoy’a anlatmıştır. Ablası Bethany’nin oğlu ve kendi öz yeğeni Domeric Bolton’un ölümünde eli olduğundan şüphelendiği için Ramsay Bolton’un varlığına tahammül edememektedir. Bolton hanesine sadakatini ilan ettiğinde kendi adamlarının bazılarının Kızıl Düğün’de öldürülmesinden dolayı Frey Hanesi'ne karşı hınç beslemiştir. Kışyarı’nda bazı şüpheli ölümler gerçekleştiğinde Aenys Frey'e Kızıl Düğünü hatırlatarak “Kuzey unutmaz, Frey.” Demiştir.Barbrey kurnaz ve iyi bir siyasi kavrayışa sahip olmasına rağmen Ramsay’in düğünü sırasında Wyman Manderly’nin davranışlarını anlamakta başarısız olmuştur.Kızıl Düğün’de öldürülen oğlu Wendel Manderly’ye rağmen Manderly’nin şartlı teslimine gücenmiştir ve Theon’a Manderly’nin kemiklerine kadar korkak olduğunu söylemiştir fakat Theon bundan emin değildir.Barbrey Eddard Stark’a kocasının kemiklerini ona getirmediği için kızgındır. Theon’a Kışyarındaki Stark mahzen mezarlarını göstermesini emretmiştir. Eddard’a duyduğu öfkeyle Theon’a Ned’in kemiklerinin demirdoğumluların işgalindeki Moat Cailin’den geçmesi halinde el koyacağını ve kemiklerin asla mahzenlere ulaşamayacağını söylemiştir.

Alıntılar

Eğer kraliçe olsaydım, yapacağım ilk şey şu gri fareleri öldürmek olurdu.

-Leş'e

Üstelik sizin düğününüzde akrabalarını kaybeden tek adam Lord Wyman değil Sör Frey. Fahişefelaketi’nin sizi daha çok sevdiğini mi sanıyorsunuz? Eğer İri Jon’u tutmasaydınız adam iç organlarınızı dışarı döker ve onları size yedirirdi, tıpkı Leydi Hornwood’un kendi parmaklarını yediği gibi. Flintler, Cerwynler, Tallhartlar, Slateler… Höyüklerin dışından Dustinler bile vardı… Kuzey unutmaz, Sör Frey

-Aenys Frey’e

Gelin ağlıyor… Eğer kız ağlayacaksa ona griler ve beyazlar giydirmek işe yaramaz. Freyler umursamayabilir ama kuzeyli adamlar… Dehşet Kalesi’nden korkuyorlar ama Starklar’ı seviyorlar. Ben sevmiyorum… Lakin geri kalanlar seviyor. Yaşlı Fahişefelaketi burada çünkü Freyler, İri Jon’u rehin tutuyor. Hornwood adamları piçin son evliliğini, leydi karısını nasıl aç bıraktığını, kadını kendi parmaklarını yemeye mecbur ettiğini unuttular mı sanıyorsun? Yeni gelinin ağladığını duyduklarında akıllarından ne geçiyor sence? Yiğit Ned’in kıymetli kızı… Leydi Arya’nın hıçkırıkları, bize Stannis’in bütün kılıçlarından ve mızraklarından fazla zarar veriyor.

-Theon'a

Barbrey Dustin Hakkında Notlar

Leydi Barbrey nasıl kin tutulacağını biliyor. Buna şükret.

-Roose Bolton’dan Ramsay Bolton’a