Beesbury Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Beesburry Hanesi
250px-Beesburymotto.png
Hane arması Siyah ve sarı şeritler üzerine üç tane arı kovanı
Sözler İğnemizinden Sakının
Yerleşke Bal Kalesi
Şimdiki Lord Lord Warryn Beesbury
Bölge Menzil
Unvan Bal Kalesi Lordu
Bağlılık Hightower Hanesi
Kurucu Ellyn En Tatlı

Bal Kalesi'nden Beesbury Hanesi, Hightowerlara yeminli Menzil'den bir soylu ailedir. Bal Kalesi, Eski Şehir'e ve Fısıldayan Ses'e karşı akan Ballı Şarap nehrinin yanında yer alır.

Armaları, siyah ve sarı şeritli zemin üzerinde üç tane arı kovanıdır. Yarı resmi kaynaklara göre sözleri "İğnemizden Sakının"dır

Tarihi

Lord Lyman Beesbury, Viserys I Targaryen'ın ve ondan önce büyükbabası Jaehaerys I'nın krallığı döneminde Hazine Başı ve küçük konseyin bir üyesiydi. Lyman Beesbury, Ejderhaların Dansı iç savaşının başında başında öldürüldü.

Sör Humfrey Beesbury, Ashford Turnuvası sırasında Sör Humfrey Hardyng ile karşılaştı ve tam 12 mızrak kırdı. Bu olaya halk arasında Humfrey'lerin Savaşı denir. Sör Humfrey Beesbury, evlilik yoluyla Sör Humfrey Hardyng ile kayınbirader oldu, Dunk adına Yedi Yargısı'nda yer aldı. Sör Humfrey Beesbury, ilk vazifesinde Kral Muhafızları'ndan Sör Duskendale'li Donnel tarafından öldürüldü.

Kör Ben Beesbury, Doran Martell'ın evlilik için Arianne Martell'e önerdiği adaylardan birisiydi.

Sör Hugh Beesbury, Brienne Tarth'ın bakireleği hakkında iddiaya girdi ve ona Tart'ın bakiresi kadar tatlı bir kavanoz bal verdi.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Renly Baratheon, Stannis Baratheon ile Fırtına Burnu'nda olan konuşmasında onu destekleyenler arasında Beesbury Hanesi'nin de olduğunu belirtti.

Kılıçların Fırtınası

Jaime Lannister ve Brienne Tarth, Kral'ın Şehri'ne olan yolculukları sırasında Sör Bertram Beesbury ile karşılaştılar ve ondan Kızıl Düğün hakkındaki haberleri öğrendiler.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Beesbury Hanesi

Kategorilenmemiş aile üyeleri:

Tarihi Üyeler