Bellegere Otherys

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Bellegere Otherys
Bellegere Otherys.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Braavos'un Kara İncisi
Irk Karışık (Braavoslu-Yaz Adalı)
Kültür Braavoslu
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Şarkısı (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Kış Rüzgarları (Bahsedildi)

Bellegere Otherys yada bilinen adıyla Braavos'un Kara İncisi; bir kaçakçı, bir tüccar, Dul Rüzgarı'nın kaptanı ve ara sırada bir korsandır. Derniz Lordu'nun oğlu ve Yaz Adaları'ndan bi prensesin ilişkisinden doğmuştur. (Başka bir söylentiye göre Braavoslu bir tüccarın kızı ve Yaz Adaları'ndan bir elçiden dünyaya gelmiştir ancak bu iddia kabul görmez.)

Görünüş

Mürekkep kadar siyahtır.

Tarih

Kraliçe Naerys Targaryen 161FS'de neredeyse doğumda ölmüş bir vaziyetteyken kocası Prens Aegon Kral Baelor I Targaryen tarafından diplomatik bir görev için Braavos'a gönderilir. Orada Bellegere ile bir araya gelir. Bellegere her limanda birçok kocası olduğunu ve Aegon'un da bunlardan biri olduğunu söylese de ilişkileri on yıl boyunca devam eder.

Aile

Bellegere Aegon'un ilişki içinde olduğu on yıl boyunca, babaları Aegon olduğu söylensede şüpheli olarak yaklaşılan Bellenora ve Narha isimli iki kız ve Balerion isimli oğlan dünyaya gelir. Bellanora annesine ithafen kendisine Braavos'un Kara İncisi adını vererek ünlü bir fahişe olur. Onun soyundan gelenler bugün hala aynı unvanı kullanarak fahişelik yapmaya devam ederler.

 
 
Aegon IV
Targaryen
 
Bellegere
Otherys
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bellenora
Otherys
 
Narha
Otherys
 
Balerion
Otherys
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bellonara
Otherys
 
 
 
Bellegere
Otherys


Alıntılar

İlk Kara İnci korsan bir kraliçeydi. Westeros'lu prensle birlikte oldu ve biri fahişe olacak üç çocukları oldu. Kızı ve onun kızıda sonradan fahişe oldular.

Meralyn