Benerro

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Benerro
Benerro by ~mustamirri©.png
Karakter Bilgisi
Unvan Volantis Kızıl Tapınağı'nın Yüce Rahibi
Doğruluğun Alevi
Bilgeliğin Işığı
Işık Lordu'nun İlk Hizmetkârı
R'hllor'un Kölesi
Bağlılık R'hllor
Kitap(lar) Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Benerro, Özgür Şehir Volantis'deki Kızıl Tapınağın yüksek rahibidir.

Görünüş

Benerro ince ve uzundur, dazlaktır, çizgili bir yüzü ve süt kadar beyaz bir teni vardır. Köle dövmesi olarak alevler, yanaklarını, çenesini ve tıraşlı başını kaplar ve bu ona kızıl bir maske taşıyormuş gibi bir görüntü verir. Ses tonu oldukça yükseğe varabilmektedir.

Benerro'nun vaazı

Tyrion'un ve Ser Jorah'ın Volantis'e varmalarının üzerinden çok geçmeden Uzun Köprü'ye doğru yol alırlar. Benerro vaaz verirken, kızıl tapınağın önünden geçmişlerdir. Meydan oldukça kalabalıktı. Bütün gözler kızıl rahipte olduğu için, Tyrion ve Jorah kendilerini fark ettirmiyorlardı.

Benerro, Ay'ı dürttüğünde ve yumruklarını sıkıp kollarını açtığında Tyrion, Jorah'ın atına binmiş ve ondan daha yüksek bir konumdaydı. Benerro'nun sesi kreşendo yaptığında ani bir ıslıkla parmağından alev sıçramıştı ve kalabalık bu olayı nefeslerini tutarak izlemişti. Tyrion rahibin, coşturucu bir hitabete sahip olduğunu fark eder. Tyrion aynı zamanda Valyria tarzı oyuklar fark eder; on tanesinden iki tanesini anlamıştır, biri kıyamet, diğeri de karanlıktır.

Kadınlar gözyaşı dökerken, erkekler de yumruklarını sallıyorlardı. Tyrion kendini kötü hissetmişti çünkü oranın havası ona Myrcella'nın Dorne'a gittiği gün gerçekleşen isyanı hatırlatmıştır. Tyrion yarıüstat Haldon'un, Benerro için Genç Griff'in yararına kullanabileceklerini söylemişti ancak Tyrion onu kendi gözleriyle görmüş ve kulaklarıyla işittikten sonra bunun kötü bir fikir olabileceği sonucuna varmıştır. Griff'in daha iyi olabileceğini ummuştur. Benerro, parmağıyla siperlerde durup onlara gözünü dikmiş askerlerin bulunduğu Kara Duvar'ın arkasını işaret etmiştir.

Jorah'a onun ne dediğini sormuştur ve Jorah da şöyle cevap vermiştir:

Daenerys tehlike içinde. Kara göz onun üzerinde, gecenin yardakçıları onun yıkımını planlamakta, dalaverenin tapınağında yanlış tanrılarına dua ediyorlar ... tanrıtanımaz kaçaklarla ona ihanet komploları kuruyorlar...

Bu çeviri, Tyrion'ın ensesini karıncalandırdı. Prens Aegon burada dost bulamayacak, diye düşündü. Kızıl rahip, önceden haber verilmiş ve dünyayı karanlıktan kurtaracak bir kahramandan bahsedilen kadim bir kehanetten bahseder. Tyrion'un aklından geçenler şunlar olmuştur:

Bir kahraman. İki değil. Daenerys'in ejderhaları var, Aegon'un yok

Tyrion, Benerro'nun ve takipçilerinin ikinci bir Targaryen'e nasıl tepki vereceklerini öngörmek için kahin olmaya gerek olmadığını bilir. "Eminim, Griff de bunu anlayacak," diye düşündü.

Bu sırada Jorah, kalabalıkla birlikte meydanın arkasındaki dar sokaklara sürüklendi. Tyrion hala Benerro'nun ve destekçilerinin şimşek gibi ani haykırışlarını duyabiliyordu.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Volantis'i yöneten Troykalar'ı, Benerro korkusu sarmış bulunmaktadır. Daenerys Targaryen'in R'hllor inancının kadim kahramanı yeniden doğmuş Azor Ahai olduğu hakkında insanlara telkin ediyor ve onu desteklemeleri için insanları teşvik ediyordu. Bu gelişmeler Troykalar'ı sinirlendirmektedir çünkü her beş kişiden dördünün köle olduğu Volantis'de bir isyan ağır sonuçlar verebilirdi üst tabaka için. Binlerce insan her akşam Benerro'nun vaazlarını dinlemeye gelirdi ve Troykaların bunu durdurabilecek hiçbir gücü yoktu. Daha da derine inmek gerekirse, Işık Lordu'na inanan Kaplanlar var olduğu için, Troykalar'ın Benerro'ya saldırmaya cesareti yoktu.

Troykalardan biri olan Malaquo, Altın Mürettebat'a Benerro'yu öldürmek ve tapınağı istemedikleri kişilerden temizlemek için bir teklif bile götürmüştür ancak paralı asker birliği bunu reddetmiştir.

Benerro, gizlice, kızıl rahip Moqorro'yu R'hllor inancının temsilcisi olarak Salaesori Qhoran gemisiyle, Daenerys Targaryen'e göndermiştir. Geminin varış yerinin Qarth olmasına rağmen, Moqorro geminin Qarth'a asla varamayacağını alevlerde görmüştür.