Akduvarlar

Game Of Thrones Viki sitesinden
(Beyaz Duvarlar sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara

Beyaz Duvarlar, Nehir Toprakları'nın doğusunda Butterwell Hanesi'nin yerleşkesi oldu. Tanrıların Gözü yakınında inşa edilmiştir, Kral'ın Şehri'nden daha çok Bakire Havuzu'na yakındır.

İkinci Blackfyre İsyanı Beyaz Duvarlar'ın önünde gerçekleşmiştir.

Tarihi

İkinci Blackfyre İsyanı'nından kırk yıl önce yaklaşık 172 Fs'de Aegon IV Targaryen'in Kral Eli Lord Butterwell yakınında yaşayan tarafından Sütevi olarak adlandırılan Beyaz Duvarlar'ı inşa ettirir. Duvarları ve kuleleri için Vadi'nin taş ocaklarından beyaz taşlar yaptırmış, zeminleri ve sütunları için altın damarlı beyaz mermerler hazırlanmış, kirişleri için Yürek Ağacı'nın gövdeleri kullanılmıştır. Yapımı oldukça pahalı olmuştur. Beş Kralın Savaşı'ndan yetmiş-seksen yıl önce Lord Harroway'ın Kasabası ile Beyaz Duvarlar arasındaki yolu bağlayan Yol Ağzındaki Han'dan Üç Dişli Mızrak'ın karşısına bir feribotla geçilebilirdi. Ancak nehir taştı ve han feribotlarla terk edildi.

Beyaz Duvarlar 212 Fs'deki Beyaz Duvarlar Turnuvası ve İkinci Blackfyre İsyanı'nın merkeziydi. Lord Ambrose Butterwell isyandaki rolü sebebiyle zenginliğinin büyük bir kısmını Demir Taht'a kaybetti. Lord Kanlıkuzgun taşları birbirinden ayırmaya karar verdi.