Beyaz Kitap

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Bu kitap ayrıca Kardeşlerin Kitabı olarak da bilinir. Cilt olan bu kitapta, Kral Muhafızlarının 300 yıllık hayatında her muhafızın yaptığı hizmetler ve kahramanlıklar kayıt altına alınır. Kitap 60cm uzunluğundadır.

Kitap, Kızıl Kalede tutulur. Kitabın içeriğini güncellemek görevdeki Kral Muhafızları Lord Kumandanı'na aittir. Her üyenin, yaptığı kahramanlıkların en az 1 sayfa kaydı ve açıklamaları vardır. Her muhafızın sayfasının sol üst köşesinde kendi sembolü ve sağ üst köşede de Kral Muhafızları’nın sembolü vardır. Kitabın Çizimleri, Baelor’un Büyük Septi’ndeki septonlar tarafından yapılır. Sör Barristan Selmy için tutulan kayıtlardan küçük bir parça;

“Selmy sıklıkla Beyaz Kitabın sayfalarına bakardı, eski hizmetlerinin tutulduğu sayfalara bakardı. Şimdiye dek olmuş bazı karamanlıkları, zayıflıkları, diz çöküşleri ya da korkaklıkları görürdü. Çoğu hızlı adamların diğerlerinden daha güçlü, kılıç ve kalkanda daha yetenekli olduklarını görürdü. Ama yine de bunlar hırs, arzular, aşk, kızgınlık, kıskançlık, altın sevdası, güç açlığı ve diğer duygulara yakalanmış ölümlülerdi. Bunlardan en iyileri kusurlarını örtenler, görevlerini yapanlar ve kendi ellerinde kendi kılıçlarıyla ölenlerdi. En kötüleri ise… taht oyununu oynayanlardı.”