Blackwood Vadisi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Blackwood Vadisi'nin haritadaki yeri
Blackwood Vadisi'nin haritadaki yeri
Blackwood Vadisi
Blackwood Vadisi'nin haritadaki yeri

Blackwood Vadisi, Kızıl Çatal'ın kuzeyinde ve Mavi Çatal'ın batısında Nehir Toprakları'nda bulunan geniş ve verimli bir vadidir. Blackwood Hanesi'nin yerleşkesi Kuzgunağaç Kalesi Blackwood Vadisi'ndedir. Evler, değirmenler ve hanların yapımı için meşe ormanlarının kesilmesinden dolayı binlerce yıldır ağaç yetişmez.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Lord Tytos Blackwood, Lannister'ları topraklarından temizler ama işgalciler lorda Kuzgunağaç Kalesi'nden ve yanmış bir çölden başka bir şey bırakmazlar.

Ejderhaların Dansı

Sör Jaime Lannister, Lord Tytos'un teslimiyetini görüşmek ve Kuzgunağaç Kalesi Kuşatması'nı sona erdirmek için Kuzgunağaç Kalesi'ne gider. Jaime vadide ki tarlalardan, çiftliklerden ve meyve bahçelerinden geriye kalan kalıntıları görür; bunların Beş Kralın Savaşı'nda babası Lord Tywin Lannister nedeniyle olduğunun farkına varır.

Kuşatmanın kumandanı Lord Jonos Bracken savaş tazminatı olarak Yay Bayırı'ndan Kösnü Çayırı'na kadar Dul Suyu'nun doğu kıyısı ve ırmaktaki bütün adalar, Kırıkmısır Değirmeni, Lord Değirmeni, Çamurlu Kale harabesi, Vecit, Muharebe Vadisi, Eski Demirhane, Kopça Köyleri, Karakopça, Kurgunlar, Kil Havuzu, Çamur Makber, Arı Ormanı, Lorgen Ormanı, Yeşil Tepe, Barba'nın Göğüsleri ve Balağacı topraklarını istemektedir. Jonos ayrıca kraliyet toprağı olduğu için Metelikağacı'nı talep etmez. Ancak Lord Tytos Ahşap Çit, Yay Bayırı, Kopça Köyleri, Lord Değirmeni ve Balağacı'nı vermeye razı olur.