Boğulmuş Adamlar

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Boğulmuş Adamlar, Demir Adalar'da Boğulmuş Tanrı'nın rahipleridir. Üstat Kirth Boğulmuş Adamlar'ın efsanelerini Boğulmuş Adamlar'ın Şarkısı kitabında anlatır.

Hakkında

Boğulmuş Tanrı'nın inancında Demirdoğumlular'ın başlarına su dökmek vardır. Bir rahip kul için Tanrısına Kulunu tıpkı senin gibi denizden yeniden doğmasına izin ver der. Ardından Onu tuzla kusa, taşla kutsa, çelikle kutsa der. Ve en sonunda vaftiz olmuş adama Zaten ölü olan ölemez diyerek duayı bitirir.

Hayatlarını rahip olarak geçirmek isteyen yada bir suçtan dolayı kefaret olarak bu göreve seçilen Demirdoğumlular tuzlu suya daldırılarak boğulurlar. Ardından kendisine gelmesi beklenilir. Bununla birlikte tüm adamların geri geldiği söylenemez. Bir tek Aeron Greyjoy'un boğduğu her adam geri gelmiştir.

Buharsaçlı ve Adamları.jpg

Boğulmuş Adamlar Boğulmuş Tanrı'nın renkleri olan yeşil, gri ve mavi renkte kaba kumaştan kıyafetler giyerler. Savaşa bağlılıklarını göstermek için denizden sürüklenen sopalar taşırlar ve susuzluklarını gidermek ve aynı zamanda ritüellerinde kullanmak için tuzlu su dolu mataralar taşırlar.

Boğulmuş Adamlar.JPG

Boğulmuş Tanrı'nın rahipleri Demirdoğumlu'ların kanlarını dökmeyi yasaklarken boğulma gibi diğer ölüm yöntemleri konusunda bir yasak koymazlar.

Boğulmuş Tanrı'nın rahipleri yeni gemileri kutsar, dua eder ve suya indirirler. Tanrımız bizim için boğuldu sözü rahiplerin ayinlerinden bir parçadır.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Erik Örs-Kıran Boğulmuş Adamlar'ı avlar ve Aeron Greyjoy'u arar.

Bilinen Boğulmuş Adamlar

Boğulma ritüelinde bir adam

Tarihi Boğulmuş Adamlar

Alıntılar

Sparr : Burada, diğerlerinin önünde konuşacağım meseleler değil bunlar.

Aeron : Diğerleri dediğin benim Boğulmuş Adamlarımi tanrının hizmetkarları, tıpkı benim gibi. Ne onlardan gizlim var ne de kutsal denizinin kenarında durduğum tanrımdan.

Lord Sparr ve Aeron Greyjoy

Tanrı beni dalgaların altına çekti ve o zamanlar olduğum değersiz şeyi boğdu. Beni tekrar yukarı çıkardığında, bana görmek için gözler, duymak için kulaklar ve onun kelamını yaymak için ses verdi; onun nebisi olayım ve onun gerçeğini, o gerçeği unutanlara öğreteyim diye.

Aeron Greyjoy'dan diğer Boğulmuş Adamlara