Boros Blount

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Blount hanesi.png
Boros Blount
Kingsguard.PNG
Borosblount.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Göbekli Boros
Unvan Sör
Bağlılık Blount Hanesi
Kral Muhafızları
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Sör Boros Blount, Blount Hanesi'nin bir üyesidir. Kral Robert Baratheon'un Kral Muhafızları'ndan biridir.

Görünüş ve Karakter

Görünümü ve Kişiliği

Sör Boros geniş göğüslü, kısa ve çarpık bacaklı çirkin bir adamdır. Düz bir burnu ve sarkık bir gıdısı vardır. Bran Stark'a göre kel, Sansa Stark'a göre ise az kalmış gri saçları göz önüne çıkar. Boros bazen beyaz kadife giyer; siyah yakut gözleri olan altın aslan broşu ile tutturulmuş beyaz pelerini üzerinde olur.

Boros kısa sürede öfkelenen biridir. Jaime Lannister, Boros'u kızgın bir kağıt kalkan olarak tanımlar. Varys'e göre Boros Cersei Lannister'a sadıktır. Birçok karakter Boros'un korkaklığı sebebiyle onu hor görür.

Tarih

Sör Boros, Lannis Limanı Turnuvası'na katılmış ve sonunda turnuvanın şampiyonu olacak olan Sör Jorah Mormont'a yenilmiştir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Yeminli kardeşleri Sör Meryn Trant ve Sör Jaime Lannister'la birlikte Kral Robert Baratheon'un Kışyarı yolculuğunda ona eşlik eder. Varys'e göre Sör Boros ve Sör Meryn her ne kadar Kral Robert'a yemin etmelerine rağmen Kraliçe Cersei'nin adamlarıdır. Kraliçe Cersei, Sör BarristanKral Muhafızları görevinden aldığında taht odasında bulunur ve diğer yeminli kardeşleriyle birlikte eski kardeşinin utancına güler.

Sör Boros Blount TheMico.jpg

Kralların Çarpışması

Sör Boros, Kral Joffrey emrettiğinde hiç tereddüt etmeden defalarca Sansa Stark'a vurmuştur. Sansa, Kral Muhafızları'nın en kötüsünün Sör Boros olduğunu düşünür. Boros, Prenses Myrcella'yı Dorne'a uğurlayan ve ardından Kızıl Kale'ye dönüş yolunda halk tarafından saldırıya uğrayan kraliye alayının arasındadır ve bu saldırıdan kurtulur.

Boros daha sonradan Kraliçe Cersei tarafından Kral Muhafızları'ndan alınır ve tutuklanır. Bunun sebebinin ise Prens Tommen Baratheon'u Rosby'e götürürken Tyrion Lannister'ın adamlarına savaşmadan teslim etmesidir. Onun yerine Sör Osmund Karakazan getirilir. Tyrion bu konu hakkında şöyle düşünmüştür;

Ve Sör Osmund'un en namert hali bile şu anda Rosby zindanlarında konaklayan Sör Boros Blount, Prens Tommen ve Lord Gyles'a eşlik ediyordu. Öyle büyük hevesle teslim olmuştu ki Sör Barristan Selmy görse tıpkı Cersei gibi çileden çıkardı; Kral Muhafızları'ndan bir şövalyenin, kralı ve kraliyet ailesini kendi canı pahasına koruması gerekirdi. Cersei şövalyenin pelerinini hainlik ve korkaklık suçlaması sebebiyle çıkarttırması sebebiyle Joffreey'ye ısrar etmişti.

Kılıçların Fırtınası

Tywin Lannister Kral Eli görevinin başına geçtikten sonra Sör Boros'u affedip Sandor Clegane'in yerine Kral Muhafızları'na tekrar alır. Kral Joffrey'in ölümünden sonra Tyrion Lannister'ın yargılanması sırasında Kral'ın Şehri'ndeki ayaklanmada Joffrey'i nasıl tehdit ettiğini ve tokat attığını anlatır.

Joffrey'in ölümünden sonra Kral Muhafızları Lord Kumandanı Sör Jaime Lannister Boros'u yeni kral Tommen'ın çeşnicibaşı ilan eder, bu görev bir şövalye için utanç verici görülmektedir. Blount buna öfkelenir ve kılıç elini kaybeden Jaime'nin çeşnicibaşı olması gerektiğini söyler. Jaime Boros'un bu durumu kabullenememesi durumunda kendisi ile düello yapabileceğini söyler ve bu sözlerin ardından Boros öfkeyle odadan çıkar.

Kargaların Ziyafeti

Sör Boros ve Sör Osmund Karakazan, Vekil Kraliçe Cersei'ye Lord Tywin'in ölüm haberini verirler. Daha sonra o ve Osmund Cersei'nin emriyle, Tyrion Lannister'ın kara hücrelerden kaçtığı gece nöbette olan iki zindancıyı öldürmeleri emrini verir, zindancıları öldürdükleri için Kral Muhafızları Lord Kumandanı Jaime Lannister tarafından kınanırlar. Sör Arys Oakheart Dorne'da iken Sör Boros'un Kral'ın Şehri'ndeki İpek Caddesi'ne çok sık gittiğini hatırlar.

Cersei Lannister, Margaery Tyrell'in hainlik suçundan tutuklanması için komplo kurar ve Margaery hakkını dövüşle yargılamayla savunmak isterse onu savunacak tek Kral Muhafızı üyesinin Boros olmasını ister. Çünkü Cersei, Boros'un İnanç'ın onun karşısına çıkaracağı herhangi bir rakibe yenileceğinin farkındadır. Cersei bu plan için Boros'un dövüş becerilerini soruşturduğunda Osmund, Boros'un beceriksiz bir savaşçı olduğundan emin olduğunu söyler.

Alexandre Dainche Ser Boros Blount.JPG

Ejderhaların Dansı

Sör Boros, Kızıl Kale'de kalmaya devam etmektedir. Sör Kevan, Cersei ve Kral'la birlikte yemek yerken Tommen'ın başında nöbet tutar. Sör Kevan, Boros'un Tommen'ı korumak için çok güçsüz olduğunu ve çeşniciliğin onun muhtemelen yapabileceği en iyi iş olduğunu düşünür ve yemek esnasında Boros'un sağlık durumunun kötü olduğu ve destek için sürekli duvara yaslandığını gözlemler.

Alıntılar

Majesteleri, beyaz pelerinlerimiz insanların öfkesini körükleyebilir.

Boros'dan Cersei'ye

Hakkında Söylenenler

Sör Boros Kral Muhafızları'nın en acımasız olanıydı; ççirkin, öfkeyle dolu, kötü bakışlı.

Sansa Stark'ın düşünceleri

Korkacak bir şey yok evlat. Bir kurbağanın üstüne siyah şeritler boyasan da bir kaplana dönüşmez.

Sandor Clegane'den Sansa Stark'a

Blount gürültücü bir korkak.

Tyrion Lannister'dan Varys'e

Adam ödleğin teki ve bu iyi bir şey. Şişman, yaşlı ve sıradan olmasına rağmen Sör Boros, Jaime'yi kanlı parçalara ayırabilirdi. Ama Boros bunu bilmiyor, diğerleri de bilmemeli. Eskiden olduğum adamdan korkuyorlardı, şimdi olduğum adama acırlar.

Jaime Lannister'ın kılıç elini kaybettikten sonraki düşünceleri

Boros bir korkak.

Margaery Tyrell'dan Cersei Lannister'a

Göbekli Boros mu? O adam kaç yaşında? Kırk mı? Elli mi? Çoğu zaman sarhoş ve ayık olduğunda bile şişman. Belki bir zamanlar mücadele iştahı vardı ama artık yok.

Osmund Karakazan'dan Cersei Lannister'a

Her yemek, kralın önüne konulmadan önce Sör Boros Blount tarafından tadıldı. Bu, bir Kral Muhafızları şövalyesi için küçük düşürücü bir görevdi ama belki de Boros'un muvaffak olabileceği tek...

Kevan Lannister'ın düşünceleri