Borrell Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Borrell Hanesi
Borell.png
Hane arması açık yeşil zemin üzerine beyaz örümcek
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Tatlı Kız Kardeş
Şimdiki Lord Lord Godric Borrell
Unvan Tatlı Kız Kardeş Lordu
Kız Kardeş Kasabası'nın Kalkanı
Dalgakıran Kalesi Üstadı
Gece Lambası'nın Koruyucusu
Bağlılık Sunderland Hanesi

Tatlı Kız Kardeş'in Borrel Hanesi, Vadi’nin soylu hanelerinden biridir, Üç Kız Kardeş'in Tatlı Kız Kardeş adasınında bulunmaktadırlar ve aynı zamanda bir liman olan Kız Kardeş Kasabası’nın içinde bulunan Dalgakıran Kalesi yerleşkeleridir.

Borrell Hanesi'nin başlıca unvanları Tatlı Kız Kardeş Lordu, Kız Kardeş Kasabası'nın Kalkanı, Dalgakıran Kalesi Üstadı ve Gece Lambası'nın Koruyucusu'dur. Kız Kardeş Kasabası'nda ikamet ettikleri için Sunderland Hanesi'ne yeminlidirler.

Armaları açık yeşil zemin üzerine beyaz örümcekdir, sözleri bilinmemektedir.

Tarihi

Starklar ateşler ve kılıçlarla tepeden çıkana kadar Borrell Hanesi'nin ataları korsan krallardı. Beş bin yıl Borrell'ların işareti ellerinin ortadaki üç parmak arasında dokunan bir şekildir.

Ejderhaların Dansı sırasında Prens Jacaerys Velaryon Kız Kardeş Kasabası’na yaptığı ziyaret sonrası Borrell Hanesi ve Sunderland Hanesi'ni Siyahlar'ın yanında savaşa girmeleri için ikna etmiştir. Sunderland'lar her iki Blackfyre İsyanı'nda da tahta karşı oldular ve bunun sonucunu Kız Kardeş'liler ödedi.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Davos Seaworth Tatlı Kız Kardeş'in üzerinde bırakıldığında Lord Godric Borrell'in huzuruna çıkarılır. Lord Triston Sunderland'ın onu esir olarak görmek istemesinin aksine Godric, Davos'u Beyaz Liman’a gönderilir.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Borrell Hanesi