Botley Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Botley Hanesi
250px-Botley.png
Hane arması Soluk yeşil rengi üstüne gümişi balıklar sürüsü
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Lord Limanı
Şimdiki Lord Lord Germund Botley
Lord Tristifer Botley(Kanunen)
Bölge Demir Adalar
Unvan Lord Limanı Lordu
Varis Balon Botley
Symond Botley(Kanunen)
Bağlılık Greyjoy Hanesi

Lord Limanı’nın Botley Hanesi, Demir Adalar’da bulunan soylu hanelerden biridir, Greyjoy Hanesi’nin başlıca yeminli hanesidir. Yerleşkeleri olan Lord Limanı Pyke’de bulunur, Greyjoy’ların Pyke kalesi adanın diğer ucundadır.

Hanenin arması soluk yeşil renk zeminin üzerinde gümüş renkte balık sürüsüdür. Sözleri kitaplarda geçmez.

Tarihi

Botley Hanesinin kalesi kereste ve sazlardan oluşmuş büyük bir yapıdır fakat Robert Baratheon'un Greyjoy İsyanını bastırması sırasında, bu yapı yerle bir olmuştur. Savaştan sonra taştan küçük bir kale yapılmıştır.

Lord Balon Greyjoy, Tristifer Botley’in Asha Greyjoy ile evlenmek istemesini anlar bu yüzden Lord Blacktyde’ın teşvikiyle onu uzaklara gönderir.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Theon Greyjoy Kuzeyin Kralı Robb Stark’ın elçisi olarak Denizgözcüsü’nden Lord Limanı’na gider. Soluk yeşilin üstüne süslenmiş gümüş rengi balıklı sancaklarla donatılmış Botley’lerin yeni kalesini görür, Lord Limanı’nı son kez gördüğünde kalenin sigara tütünü gibi olduğunu hatırlar. Theon bir at karşılığında Sargon Botley’in piç oğlu Wex Pyke’yi yaver olarak yanına alır.

Pyke'nin büyük salonuna girerken Babası Balon Greyjoy'un kaptanları arasında Botley Hanesi'nden bazı kişileri görür. Maron Botley ve oğulları Theon’un Deniz Fahişesi gemisinin mürettebatındaydılar. Taşlı Kıyı Savaşı’nda yer alırlar yağma sırasında Todric denen yağmacı kavga çıkarır. Sonunda Theon Kışyarı’nı ele geçirir.

Wex, Sör Rodrik Cassel’in kuzeyli ordusu Kışyarı’na yaklaştığında Theon’un yanında kalıp savaşmayı seçer. İki Botley Wex’in yanında kalıp Theon’a katıldılar muhtemelen Kışyarı Yağmalanması sırasında Bolton Hanesi askerleri tarafından öldürüldüler.

Kılıçların Fırtınası

Lord Sawane Botley Deniztaşı Tahtı’nın Kral Balon Greyjoy’un ölümünden sonra Theon’a ait olduğu belirterek Euron Greyjoy’a karşı duruyor. Euron Kargagöz Sawane’i bu yüzden boğuyor. Euron’a biat sözü verdiği için Germund Botley kardeşinin mirasını ve yiğenlerinin lordu oldu, destek verdiği için Lord Waldon Wynch Botley topraklarının bir kısmına sahip oldu.

Kargaların Ziyafeti

Harlon Botley Victarion Greyjoy’un Moat Cailin’deki gücünün bir parçasıydı, crannoglu’lar tarafından zehirli ok ile öldürülür.

Asha Greyjoy Harlaw’da onu desteklemek için gelenlerin sancakları arasında Botley’lerin gümüş balığını görür. Tristifer Botley’le yakınlaşır oda Asha’ya babasının ve ağabeyinin ölümünden sonra kanunlara göre kendisinin olan Lord Limanı lordluğunu amcası Germund’un Euron Kargagöz’e verdiği destek sonucu nasıl verildiğini anlatır. Botley topraklarının bir kısmının verdikleri destek sonucunda Wynch Hanesi’ne verildiğini söyler. Tristifer Asha’ya evlenme teklifi eder ancak reddedilir.

Victarion Greyjoy Kral Şurası öncesinde Eski Wyk sahillerinde Gümüş Kanat’ı görür ve Aeron Greyjoy Kral Şurası için toplananlar arasında Botley Hanesi’nin sancaklarını farkeder. Kral Şurası sırasında Germund yıldızlı bir zırh giymişti, Balon’un ilk isyanı sırasında Lannister kaptanlarına esir olurken üzerindeki zırh buydu. Kral Şurası içinde Germund Euron için ve Tristifer Asha için bağırdı.

Germund, Demiradamlar'ın Kalkan Adaları baskınlarına katılır. Boynunda inci iplerle Lord Hewett’in Kalesi'nin salonunda Victarion tarafından fark edilir.

Ejderhaların Dansı

Wex, Kışyarı'nın Yağmalanması'nda tanrı korusundaki büvet ağacına tırmanarak kaçmış, Bolton'ların ihaneti gören tek kişiydi. Sonra Wex onlara işaret dilini bildiği kadarıyla Kışyarı Yağmalanması'nı anlatmış, Rickon Stark'ın yerini Lord Wyman Manderly'e söylemiştir.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Botley Hanesi

Kategorilenmemiş hane üyeleri

  • Maron Botley Balık Bıyıklı veya Eski Botley olarak bilinir.
    • Üç oğlu vardır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilinmeyen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lord Botley
 
 
 
 
 
Diğer kadın
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sawane
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Germund
 
Lucimore
 
Sargon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Harren
 
Tristifer
 
Symond
 
Harlon
 
Vickon
 
Bennarion
 
Balon
 
Quellon
 
 
 
Wex Pyke