Bowen Marsh

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
MarshHanesi.png
Bowen Marsh
Gece Gozculeri.png
Bowen Marsh.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Yaşlı Nar Tanesi
Unvan Baş Kahya
Lord Kahya
Bağlılık Gece Nöbetçileri
Kitap(lar) Taht Oyunları(Görüldü)
Kılıçların Fırtınası(Görüldü)
Ejderhalarla Dans(Görüldü)

Bowen Marsh Gece Gözcüleri’nin Lord Kahya’sıdır. Yuvarlak ve kırmızı bir yüze sahiptir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Tyrion Lannister’in ayrılmasından önce Lord Kumandan Jeor Mormont’un düzenlediği yemekte konuklardan biridir. Jon Kar ve Samwell Tarly Tekinsiz Orman’ndaki Büvet Ağacı’nda yemin ederken bu ikiliye eşlik eden maiyette o da vardır.

Kralların Çarpışması

Lord Kumandan Mormont Büyük Keşif’e çıkmadan önce kale muhafızı olarak Bowen Marsh’ı bırakır.

Kılıçların Fırtınası

Lord Kumandan Jeor Mormont’un katledilmesinden sonra yeni lord kumandan seçilene kadar gözcülerin komutası Bowen Marsh’dadır. Yabanılların şaşırmasını görmeyerek Kafatası Köprüsü’ne giderek Kara Kale’den ayrılır. Burada Ağlak’ın kuvvetleriyle karşılaşarak düşmanını kanlı bir şekilde yenilgiye uğratır ama kendi de yaralanır. Gölge Kule’ye götürülür. Daha sonra Sör Denys Mallister tarafından Kara Kale’ye götürülür. Lord Kumandan seçimine katılır ancak düşük bir oy aldığı için Janos Slynt lehine seçimden çekilir.

Kargaların Ziyafeti

Jon Kar Lord Kumandan seçildikten sonra Bowen Marsh görevlerine geri döner.

Ejderhalarla Dans

İlk başlarda yeni lord kumandanı için gayet yararlıydı. Ancak daha sonra basit doğumlu Satin’i kendi kâhyası olarak ataması, Kara Kale’ye silah ustası olarak bir yabanılı seçmesi ve yabanılların gözcülere katılmasına izin vermesi ve yiyecek stokunun azalmasına sebep olması gibi kararlarından dolayı Lord Kumandana kızgınlığı artar. Bowen Marsh için bardağı taşıran son damla Ramsay Bolton’un gönderdiği mektubu yüksek sesle okuduktan sonra Gece Gözcülerinin tarafsızlığını tehlikeye atacak şekilde Bolton Hanesi’nin üzerine yürüme kararını açıklaması olmuştur. Marsh ve birkaç taraftarı Jon Kar’a suikast düzenleyerek bir çok kez bıçaklamışlardır lord kumandanlarını. Bowen Marsh Jon’u bıçaklarken ağlamaktadır.

Alıntılar

Nöbet için.