Boz Rüzgar

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Bozrüzgar
Bozrüzgar ve Kral Robb
Karakter Bilgisi
Bağlılık Robb Stark
Irk Ulukurt
Doğum FS 298Kuzey
Ölüm FS 299İkizler
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Şöleni (Bahsedildi)
Ejderhalarla Dans (Bahsedildi)

Bozrüzgar, Robb Stark'a ait olan bir Ulukurttur. Kardeşleri Leydi, Nymeria, Yaz, Tüylüköpek ve Hayalet'tir.

Görünüşü

Bozrüzgarın tüyleri duman grisi ve gözleri sarı renktedir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Bozrüzgar ve kardeşleri, Kuzey'de annelerinin bir geyik tarafından öldürüldükleri bölgenin yakınlarında Robb Stark ve Jon Kar tarafından bulunur. Diğer Stark ulukurtları gibi, Bozrüzgarın da sahibi Robb ile özel bağları vardır. Robb Stark gibi Bozrüzgar da cesur ve inançlı yetişir. Robb onu hızından dolayı Bozrüzgar olarak adlandırır. Tyrion Lannister'ın Kışyarı'na geldiği sırada, Rickon Stark onu Yaz, Bozrüzgar ve Tüylüköpek ile karşılar. Ulukurtlar Tyrion'un kokusunu aldığı an onu bir köşeye sıkıştırırlar ve sadece sahipleri ulukurtları geri çağırdığı zaman onu rahat bırakırlar.

Kralların Çarpışması

Robb Stark ile Bozrüzgar savaşa giderken

Robb, Cleos Frey ile barış anlaşması yaptığı sırada Bozrüzgar da yanındadır ve Cleos Frey'in Bozrüzgardan korktuğu açıkça görünür. Robb'un ordusu, Batı Toprakları'na Bozrüzgar'ın Altın Diş'te keşfettiği gizli keçi patikasından gider. Oxcross Savaşı'nda Robb Bozrüzgarı'ı Lannister'ların atlarına saldırması için serbest bırakır ve oluşan izdiham sırasında Sör Stafford Lannister'ın ordusuna saldırır. Dedikodulara göre savaştan sonra Robb, Bozrüzgar'ı Stafford'un kalbi ile besler.

Kılıçların Fırtınası

Kızıl Düğün'den hemen önce, Bozrüzgar Frey'lerin ihanetini hisseder. Robb, İkizler'e adım attığı an Bozrüzgar Lothar Frey ve Walder Nehir'e ulumaya başlar. Catelyn Robb'tan Bozrüzgarın içgüdülerine inanmasını ister, fakat Robb aynı görüşte değildir ve Edmure Tully'nin düğünü sırasında onu bir ahırda kilitler. Düğünde katliam başladığı sırada ahırlarda bulunan Frey askerleri de Bozrüzgar'ı katleder. Son olarak ulukurdun kafası Robb'ın cesedine dikilir.

Bozrüzgar Hakkında Alıntılar

O bir Ulukurt, bir köpek değil, ve güvenmediği kişilere karşı oldukça tehlikelidir.

- Robb Stark

Bozrüzgar'ın beğenmediği herhangi biri, yanında görmek istemeyeceğim biridir. Bu kurtlar sadece birer kurt olmaktan çok daha fazlasılar, Robb. Bunu biliyorsun. Sanırım onları bize tanrılar gönderdi. Babanın tanrıları, kuzeyin eski tanrıları.

- Catelyn Tully, Bozrüzgar'ın Sör Rolph Spicer'den hoşlanmadığını öğrendiğinde.