Brax Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Boynuz Vadi'nin Brax Hanesi
BraxHanesi.PNG
Hane arması Düz gri zemin üzerinde mor tek boynuzlu at.
Sözler bilinmiyor.
Yerleşke Boynuz Vadi
Şimdiki Lord Tytos Brax
Bölge Batı Toprakları
Unvan Boynuz Vadi Lordu
Varis Flement Brax
Bağlılık Lannister Hanesi

Boynuz Vadi'nin Brax Hanesi, Batı Toprakları'ndan soylu bir hanedir ve Lannister Hanesi'nin önemli sancaktarlarından biridir. Yerleşkeleri Boynuz Vadi'dir.

Armaları düz gri zemin üzerinde mor bir tek boynuzlu attır. Sözleri henüz kitaplarda geçmemiştir.

Tarihçe

Brax Hanesi, Andal İstilası sırasında, İlk İnsanlar'la evlenen Andal soylularındandır.

Seriden yıllar önce Lord Andros, oğullarından birini Nehir Toprakları'nın azam lordu olan Tully Hanesi'nden Hoster Tully'nin kızları Catelyn veya Lysa ile evlendirmek için Nehirova'ya gelmiştir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Kral Toprakları'ndaki El Turnuvası'nda Brax Hanesi'nden bir şövalye de vardır. Beş Kralın Savaşı sırasında hanenin üyeleri Lord Tywin Lannister'ın çağrısına cevap verir. Sör Flement Brax'ın komuta ettiği kolcular, Ay Dağları'ndan inen Tyrion Lannister ve Dağ Klanları'ını karşılarlar. Sör Flement Yeşil Çatal Savaşı'nda sağ kanatta yer alır.

Lord Andros Brax ve diğer sancaktarlar Sör Jamie Lannister'ın ordusuna katılırlar, Nehirova Savaşı sırasında batıdaki kampı Lord Andros komuta etmiştir. Sör Tytos Brax Fısıltılı Orman Savaşı'nda yakalanır. Kamplar Savaşı'nda diğer kamplara yardım etmek için sallara binenler arasında Lord Andros'da vardır ve kendisi suya düşer, zırhının ağırlığıyla boğularak ölür. Kendisinden sonra oğlu Tytos Brax Boynuz Vadin Lordu olur ancak savaş esiri olduğu için kendisi böyle birşeyi bilmez.

Kralların Çarpışması

Sör Rupert Brax Öküzağzı Savaşı'nda öldürülür. O Harrenhal'dan ayrıldığında Brax sancakları Tywin Lannister ordusu içinde Arya Stark tarafından görülmektedir. Sör Robert Brax Geçitler Savaşı'nda ölür. Kardeşi Sör Flement geçitleri geçmeye çalışır.

Kılıçların Fırtınası

Flement, Prens Oberyn Martell'in Kral Toprakları'na gelişinde Tyrion'a karşılama için eşlik etmiştir. Flement, Tyrion'un yargılamasında iddia makamının tanığı olarak yer aldı. Ve Tyrion'un kralı tehdit ettiğini duyduğunu söyler.

Kargaların Ziyafeti

Lord Tytos Brax, Lordu Tywin'in Batı Toprakları'na götürülen cenazesine eşlik eder. Sör Flement, Nehirova Kuşatması'nı bitirmek için görevlendirilen Sör Jaime Lannister'ın ordusunda yer alır ve ikiyüz ağır atlı süvariyi komuta eder.

Üçüncü Yüzyılda Brax Hanesi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Andros
 
Rupert
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tytos
 
Robert
 
Flement
 
Morya Frey
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Robert
 
Walder
 
Jon
 
 


Tarihi Üyeler