Bryce Caron

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Caron.png
Bryce Caron
Rainbow Guard.png
Brycecaron.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Turuncu Bryce
Unvan Gece Şarkısı Lordu
Hudutlar Lordu
Bağlılık Caron Hanesi
Gökkuşağı Muhafızları
Ejderha Kayası'nın Baratheon Hanesi
Doğum 276FS'dan önce, 
Ölüm Karasu Koyu
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Ekte)

Lord Bryce Caron, Caron Hanesi'nin başı ve Gece Şarkısı Lordudur.

Hayatı

Bryce Lord Bryen Caron'un oğludur. Bryce saygın bir savaşçıdır. 289FS'de babasını, annesini, erkek kardeşini ve tüm kız kardeşlerini alan soğuk algınlığından sonra hanesinin başına geçer. Bryce'ın yaşayan tek akrabası erkek kardeşi ve Bryen'in piç oğlu Sör Rolland Fırtına'dır.

Turuncu Bryce Caron

Son Olaylar

Taht Oyunları

Lord Bryce, Kral Eli Lord Eddard Stark onuruna verilen El Turnuvası'na katılır ancak Sör Jaime Lannister tarafından yenilir. Kral Joffrey Baratheon'un ilk konseyinde Kral Joffrey'e sadakat yemini etmeleri için Kral'ın Şehri'ne çağrılan, sadakat yemini etmemeleri halinde hain olarak isimlendirilecek lordlar arasında Bryce'ın da ismi geçer.

Kralların Çarpışması

Lord Renly Baratheon kendini kral ilan ettiğinde Lord Bryce onu destekler, Gökkuşağı Muhafızları'na katılır ve Turuncu Bryce olarak anılmaya başlar. Bryce, Renly'nin Acı Köprü'de ki kampında yer alan soylular arasındadır. Gökkuşağı Muhafzıları arasındaki kardeşi Sör Robar'la birbirlerine hokkabaz hançeri fırlatırlar.

Renly, Stannis'in Fırtına Burnu'nu kuşattığını öğrendiği zaman onunla birlikte Fırtına Burnu'na gider. Fırtına Burnu duvarlarının altındaki müzakere başarısız olur. Renly kardeşiyle yapacağı savaşta Lord Bryce'a sol kanadı komuta etmesini söyler. Ancak savaş başlamadan Renly, Melisandre tarafından öldürülür.

Renly'in ölümünden sonra Lord Bryce, Stannise katılır, Fırtına Burnu'nu almak için Sör Cortnay Penrose ile teke tek dövüşmek ister fakat isteği reddedilir. Kalenin alınmasından sonra Lord Bryce Stannis'e, Melisandre'yi Ejderha Kayası'na göndermesini aksi takdirde insanların bu zaferi Melisandre'nin büyülerine borçlu olduğunu düşüneceğini söyler.

Karasu Savaşı sırasında Bryce, Sör Philip Foote tarafından öldürülür. Toprakalrı, unvanları ve gelirleri Demir Taht tarafından Philip'e verilir.

Ejderhaların Dansı

Bryce'ın piç kardeşi Sör Rolland Fırtına Stannis'e sadık kalır ve Gece Şarkısı'nda hak iddia eder.