Buckler Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Bronzkapı'nın Buckler Hanesi
BucklerHanesi.png
Hane arması Mavi zemin üzerinde pirinçten yapılmış 3 tane toka.
Sözler bilinmiyor.
Yerleşke Bronzkapı
Şimdiki Lord Ralph Buckler
Bölge Fırtına Toprakları
Bağlılık Baratheon Hanesi

Bronzkapı'nın Buckler Hanesi, Fırtına Toprakları'ndaki soylu hanelerden biridir ve Fırtına Burnu'na yeminlidir, yerleşkeleri Bronzkapı'dır.

Yarı resmi kaynaklara göre hane armaları mavi zemin üzerinde pirinçten yapılmış 3 tane tokadır. Sözleri bilinmemektedir.

Tarihi

Fetih Savaşı sırasında Lord Buckler, Lord Errol ve Lord Fell; Aegon'un Kayası'ndan Fırtına Burnu'na yola çıkan Orys Baratheon'a karşı çıktılar ancak Rhaenys Targaryen Meraxes'le birlikte Kral Ormanı'nın güneyini ateşe verdiğinde Fırtına Lordları geri çekilmek zorunda kalır.

Ejderhaların Dansı sırasında Lord Buckler Rhaenyra Targaryen'e bağlılık yemini etmeyi reddetmesi üzerine Kral'ın Şehri'nde idam edilir. Leydi Buckler ve iki kızı Bakireler Günü Sığır Gösterisi için başkente gelecekken Karasu'da gemileri batar ve boğulurlar.

Sör Barristan Selmy bir keresinde Bronzkapı Piçi Cedrik Fırtına'yı mağlup etmiştir.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Beş Kralın Savaşı sırasında, Lord Ralph Buckler ilk önce Renly Baratheon'u desteklemiş ve daha sonra Joffrey'e karşı Stannis'i desteklemiştir.

Kılıçların Fırtınası

Kral'ın Şehri'ne yaptığı yolculuk sırasında Oberyn Martell Lord Buckler 'ın kahyasından Tyrion Lannister'ın fahişelerden vergi toplatıldığını öğrenir.

Lord Ralph Kral Joffrey'in düğünündeki konuklardan biridir ve düğün ziyafetinde çift için kadeh kaldırmak istemiştir.

Ejderhaların Dansı

Ralph'ın kuzeni Sör Brus Buckler Stannis'in hizmetindedir ve Kraliçe'nin Adamları'ndan biridir. Alys Karstark ve Thenn'li Sigorn arasındaki düğünde Brus Buckler, Prenses Shireen'i ilk dansa kaldırır. Kraliçe Selyse, Sör Brus ve Gerrick Kingsblood adlı yabanıl bir akıncının ikinci kızı arasında düğün ayarlar.

Üçüncü Yüzyıl Sonunda Buckler Hanesi

Ana dal belirtilmeyen hane üyeleri;

  • Cedrik Fırtına, Bronzkapı Piçi. Romanın başlangıcından yıllar önce bir turnuvaya katılır.

Tarihi Üyeler