Butterwell Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Butterwell Hanesi
546px-House Butterwell.png
Hane arması Beyaz, sarı ve yeşil dalgalar
Sözler bilinmiyor
Yerleşke Lord Harroway'ın Kasabası (Eskiden)
Beyaz Duvarlar (Eskiden)
Şimdiki Lord Bilinmiyor
Bölge Nehir Toprakları, Westeros
Unvan Beyaz Duvarlar Lordu
Varis Yok
Bağlılık Harrenhal-Baelish Hanesi

Butterwell Hanesi Nehir Toprakları'nda soylu bir hanedir. Armaları beyaz, sarı, yeşil dalgalardır. Sözleri bilinmemektedir.

Butterwell Hanesi bir zamanlar geniş arazileri olan zengin bir hanedir ancak zenginlikleri süt üretiminden gelir. Ayrıca bir zamanlar Beyaz Duvarlar isimli bir kaleleri olmuştur. Butterwell'lerin Arbor'dan sonra en iyi şarap üreticileri olduğu söylenir.

Tarihi

Maegor I Targaryen FS 44'de Harroway Hanesi'ni yok ettikten sonra destekçileri tarafından Harroway toprakları paylaşılır. Kral Maegor Lord Harroway'ın Kasabası'nı Lord Alton Butterwell'e, HarrenhalTowers Hanesi'ne ve diğer toprakları ise Lord Dormund Darry'e verir. Maegor bir varise ihtiyaç duyduğu için daha fazla eş bulmaya karar verdiğinde kralın Hazine Başı Lord Alton dul kız kardeşini krala önerir, güzelliği tartışılmaz kadınların çocuk doğuramadığı zamanlarda Lord Alton'un kız kardeşinin doğurgan olduğu bir gerçektir. Maegor Alton'un teklifini küçümser ancak FS 47'de eş olarak aldığı üç Kara Gelini 'n doğurganlığı kanıtlanmış kadınlardır.

Lord Butterwell Kral Aegon IV Targaryen'in Kral Eli'dir. Kral Aegon Butterwell Hanesi'nin kalesi Beyaz Duvarlar'da bir gece kalır ve Lord Butterwell'ın üç kızıyla ilişkiye girmesi karşılığında bir ejderha yumurtası verir. Hikayelere göre üç kız ertesi gün kraliyet piçlerine hamile kalır.

Torunu Lord Ambrose Butterwell, Kral Daeron II Targaryen'in Kral Eli olur. Birinci Blackfyre İsyanı'nda çok zayıf bir politika gütmesinden dolayı gizliden Daemon Blackfyre'ı desteklediği dedikoduları çıkar. Lord Ambrose daha sonra görevinden alınır yerine Lord Hayford getirilir.

Butterwell'ler Blackfyre İsyanı sırasında her iki tarafı da tutmaya çalışır. Lord Ambrose Butterwell'in en büyük oğlu Daeron II Targaryen'i, ikinci oğlu ise Daemon Blackfyre'ı destekler ancak ikisi de Kızıl Çimen Savaşı'nda öldürülmüştür. Küçük oğlu da Büyük Bahar Salgını'nda ölür.

Lord Ambrose İkinci Blackfyre Savaşı'nı ayarlamak için Beyaz Duvarlar Turnuvası'nı düzenlemiştir. Bu yaptığının cezası olarak Lord Kanlıkuzgun, Lord Ambrose'a hazinesinin sadece onda birini almasına izin verir. Beyaz Duvarlar Butterwell'lerin elinden alınır ve bir Blackfyre anıtı haline gelmemesi için yıkılmasına karar verir.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Butterwell Hanesi

Hanenin hiçbir üyesi gözükmedi.

Tarihsel Üyeler

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lord Butterwell
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oğlu
 
3 Kızı
 
Aegon IV Targaryen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Leydi Frey
 
Ambrose
 
Bilinmiyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3 Oğlu
 
Kızı
 
Tommard Heddle
 
Kızı
 
Lord Risley
 
Kızı
 
Lord Costayne