Cassana Estermont

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
EstermontHanesi.PNG
Cassana Estermont
BaratheonHanesi.PNG
Cassana Estermont.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Fırtına Burnu Leydisi
Bağlılık Estermont Hanesi
Baratheon Hanesi
Kültür Fırtınalı
Ölüm FS 278Gemikıran Koyu, Fırtına Toprakları'nın yakınları
Lord Steffon Baratheon
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Dünyası (Bahsedildi)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Ekte)

Leydi Cassana Estermont, Estermont Hanesi'nin bir üyesi ve Lord Steffon Baratheon'un eşidir. Steffon ile üç çocukları olur; Robert, Stannis ve Renly.

Hayatı

Kral Aerys II Targaryen, kuzeni Lord Steffon ve onun karısı Cassana'yı, Prens Rhaegar Targaryen'e uygun bir eş bulmaları amacıyla Özgür Şehirler'e gönderir. Görevlerinde başarısız olurlar ancak Yamalıyüz adında olağanüstü bir soytarı bulurlar.

Dönüş yolculukları sırasında gemileri Gururlu Rüzgar fırtınaya yakalanı. Çocukları Robert ve Stannis, Fırtına Burnu'ndaki bir kuleden denizi izledikleri sırada, ebeveynlerinin gemisi Gemikıran Koyu'nda kayalıklara çarpar ve batar. Cassana, Steffon ve gemi mürettebatının neredeyse hepsi ölür.

Aile

Kralların Çarpışması Bölüm 42 ve Kılıçların Fırtınası Bölüm 36'da Cassana'nın babası hala yaşayan Lord Estermont'tur. Buz ve Ateşin Dünyası 'nda Karasu Savaşı'nda Kral Joffrey Baratheon'a diz çöken Lord Estermont'tun Eldon Estermont olduğu öğrenilir. Bununla birlikte Lord Eldon'un Baratheon kardeşlerin dayıları yada büyük dayıları olduğu belirtilir. Çelişkili bilgiler nedeniyle Estermont soy ağacı ile ilgili farklı olasılıklar mevcuttur; bknz. Estermont Hanesi-Aile Ağaçları